7. 3. 2016

V generálce těsná prohra WU19 se Skotskem

Druhé přípravné utkání v portugalském Algarve sehrály dorostenky české republiky proti Skotsku a soupeřkám těsně podlehly. Jednalo se o generálku na dubnovou elitní fázi kvalifikace ME, která čeká mladé Češky v Nizozemsku.

Skotky působily od úvodních minut aktivněji, hrály přímočarý fotbal podpořený vysokou agresivitou, s čímž se Češky za celý první poločas nedokázaly vyrovnat. I když se soupeřky do vyložených šancí nedostávaly, brankářka Růžičková musela být neustále ve střehu.

Až v závěru poločasu byly ostrovanky dvakrát blízko vstřelené branky, především ve 38. min., kdy rychle rozehrály standardní situaci a osamocená hráčka Skotska trefila tyč. Češky se v prvním poločase, až na pár rohových kopů, k vážnějšímu ohrožení branky nedostaly.

I druhé dějství pokračovalo ve stejném duchu, nejprve podržela český tým dobrým zákrokem Růžičková, ale nakonec převaha Skotska přece jenom vyústila vedoucí brankou. Stoperky nezachytily náběh útočnice Skotska, která střelou mezi nohama brankářky Růžičkové poslala soupeře do vedení. 

Paradoxně až tento okamžik probudil český tým, který začal hýřit větší aktivitou, dostával se k ohrožení branky a zatlačil Skotky před vlastní branku. Nejblíže k vyrovnání byla v 76. minutě Ducháčková, která pohotově střílela, leč její tvrdá střela těsně minula branku. Závěr utkání už si skotský tým pohlídal, a tak mladé Češky musely překousnout těsnou prohru.

Nenavázali jsme na velmi dobrý výkon se Švýcarskem. Utkání se Skotskem mělo odlišný charakter, museli jsme hru více tvořit a to byl zejména v první půli problém. Kromě několika rohových kopů jsme se k nebezpečné situaci nedostali, probudil nás až inkasovaný gól, od té doby jsme konečně začali hrát kombinačně a výsledkem byly dvě nebezpečné příležitosti Černé a Ducháčkové. Přes územní převahu a hru vabank v posledních minutách se nám vyrovnat nepodařilo,“ hodnotil generálku na kvalifikaci trenér Petr Vlachovský.

Příprava WU19
Česká republika – Skotsko 0:1 (0:0)
Branka:
52. Harrison
ČR: Růžičková – Krištofová (45. Smetková), Čížková, Majerová, Kovaříková – Janíková, Stárová, Černá – Veselá (45. Chlumová), Skálová (65. Ducháčková), Mášová

Výsledky v Portugalsku: 
Skotsko - Švýcarsko 4:3
Česká republika – Švýcarsko 2:0
Česká republika – Skotsko 0:1

Program Elitní fáze kvalifikace ME 2016 WU19:
05.04. 19:30 Nizozemsko – Česká republika (Hangelo, NED)
07.04. 15:30 Finsko – Česká republika (Eibergen, NED)
10.04. 14:30 Česká republika – Bělorusko (Hangelo, NED)