17. 5. 2018

V sobotním finále poháru žen nastoupí Sparta proti Slovácku

V sobotu 19. května od 15 hodin proběhne ve Velkém Meziříčí finále Poháru žen FAČR, ve kterém změří síly pražská Sparta se Slováckem. 

Sparťanky do finále nastoupí jako obhájkyně vítězství, pražský celek se díky posledním výsledkům v lize navíc pasoval do role favorita. Letenský tým sice se Slováckem na konci března remizoval 1:1, v nadstavbové části však Pražanky porazily soupeře 4:1 a o uplynulém víkendu dokonce 6:0. „Opět do utkání půjdeme se stoprocentním nasazením, od začátku do konce s pokorou, tvrdou prací a budeme makat jedna za druhou,“ hlásí před finálovým duelem sparťanka Lucie Martínková.


Slovácko si zahraje finále poháru díky semifinálové výhře na pokutové kopy s favorizovanou Slavií. Aktuální forma je však lepší na straně soupeře, Moravačky však zbraně neskládají. „Budeme chtít uspět, určitě více než v posledních vzájemných utkáních. Bereme však v potaz, že hrajeme proti profesionálnímu týmu a rozdíl v kvalitě hráček tam je. Svoji kůži ale neodevzdáme lacino a věřím, že Spartu dokážeme překvapit, tak jak to umíme přibližně jednou ročně,“ uvedl před sobotním duelem trenér Slovácka Petr Vlachovský.

Hráčky Slovácka mají o motivaci postaráno a své šance nevzdávají. „Každé utkání je jiné, bude to mít jiný náboj než ligový duel. Pro nás je to historický úspěch, takže věřím, že do toho půjdeme odhodlaně. Z posledních výsledků se budeme snažit vzít si to kladné a odrazit se k lepším výkonům. Dáme do toho vše a uvidíme, na co to bude stačit,“ konstatovala pozitivně naladěná Kristýna Janků ze Slovácka.

Že Sparta nesmí usnout na vavřínech ví i trenér Pražanek. „Musíme se opět dobře připravit, utkání začíná za stavu 0:0, ale uděláme vše pro to, abychom to zase zvládli,“ řekl Peter Bartalský.

Finálový duel začíná tuto sobotu 19. května od 15 hodin ve Velkém Meziříčí.
Utkání budete moci sledovat živě na TVCOM.cz.

Pohár FAČR žen – finále
19.5. 15:00 AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko (Velké Meziříčí)