30. 3. 2019

Ve finále poháru žen Sparta a Slavia

Semifinálové duely Poháru FAČR žen se staly jednoznačnou záležitostí favoritů, Sparta porazila 7:1 Liberec a Slavia si poradila s Lokomotivou Brno v poměru 11:0.

Sparťanky přivítaly Slovan Liberec v pátek večer na Strahově a duel se nakonec odehrál na přírodním trávníku v tréninkovém centru mládeže. Pražanky šly rychle do vedení, když se prosadila Američanka Burkenroadová. Po čtvrt hodině hry přidala další trefu Irena Martínková a obě hráčky se do přestávky radovaly ještě jednou. Za Liberec korigovala poločasový stav Křivská, která je na severu Čech na hostování právě ze Sparty.

Před změnou stran ale ještě musela pro zranění střídat liberecká brankářka Zuchová, která je také ve Slovanu na hostování ze Sparty. Do branky se tak postavila stoperka Necidová, jelikož Severočešky neměly k dispozici náhradní brankářku. Po přestávce pokračovala převaha Pražského celku, který si díky hattricku Lucie Martínkové připsal výhru 7:1 a obhájkyně loňského vítězství se tak opět představí ve finále.

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 7:1 (4:1)
63., 73. a 80. Martínková L., 3. a 27. Burkenroadová, 14. a 44. Martínková I. – 39. Křivská
Zápis o utkání

Ve druhém semifinále se v sobotu po poledni utkaly na umělé trávě v pražském Edenu domácí Slavia s Lokomotivou Brno. Už po prvním poločase vedly Pražanky vysokým rozdílem, Černá dokonce vstřelila čtyři branky, jednu si vstřelily Brňanky vlastní a také se radovala Divišová.

Sešívané pokračovaly v náporu i ve druhém poločase a po dvou brankách Szewieczkové, další vlastní trefě a po gólech Dědinové s Jarchovskou si svěřenkyně trenéra Medynského připsaly vysokou výhru 11:0. Finálový duel proti Spartě se odehraje v sobotu 25. května, místo utkání bude oznámeno v nejbližší době.

SK Slavia Praha – Lokomotiva Brno H.H. 11:0 (6:0)
5., 19., 36. a 39. Černá, 62. a 84. Szewieczková, 27. a 65. vlastní, 38. Divišová, 74. Dědinová, 77. Jarchovská