30. 4. 2019

Ve středu finále poháru dorostenek

Ve třetím ročníku poháru dorostenek se ve středu ve Světlé nad Sázavou střetnou Viktoria Plzeň a  Lokomotiva Brno.

Viktoriánky jsou vítězkami prvního ročníku, loni si připsala triumf pražská Dukla. Západočešky prošly do finále po výhrách nad Teplicemi a Spartou. „Do finále jdeme s chutí zvítězit a navázat na předloňský úspěch, kdy jsem u týmu ještě nepůsobil. Chceme znovu uspět, pro hráčky je to vyústěním snahy v lize a v poháru,“ uvedl trenér Viktorky Vojtěch Křelina.

 „Určitě to bude náročné, tým soupeře je složen z reprezentantek České a Slovenské republiky, spousta z nich nastupuje již za ženy a mají tedy zkušenosti s těžkými a fyzicky náročnějšími zápasy. Bude to jistě i takticky náročné, ale věřím, že se dobře připravíme a budeme schopni zareagovat,“ dodal trenér Západočešek.

Lokomotiva Brno nahlédne do finále poprvé, v cestě přešla přes Sokol Třebeš, Duklu a Pardubice. „Finále bereme jako třešinku na dortu, jako odměnu za odvedenou hru a práci v tréninkovém procesu. V lize se nám podařilo dostat do TOP4, teď jsme ve finále poháru a chceme uspět, konstatoval trenér Lokomotivy Milan Matejka.

„Ve stejný termín nám hrají žákyně i ligu, na finále tedy využijeme naše dorostenky, které v sezoně nastupují již za ženy. V Plzni je několik zajímavých hráček, pokud se jim utkání vydaří, budou nebezpečné. My si ale věříme a jedeme finále vyhrát, věřím, že kvalita je na naší straně,“ řekl na závěr trenér Jihomoravaček.

Finále poháru dorostenek
FC Viktoria Plzeň – Lokomotiva Brno H.H.
1.5.2019, 14:00, Světlá nad Sázavou