1. 4. 2020

Veselá po minutě na hřišti rozhodla derby

Druhé derby pražských „S“ v aktuální sezóně rozhodla slávistka Denisa Veselá, která se na konci října 2019 trefila po minutě na hřišti a sešívané slavily výhru 3:2.

„Byl to krásný moment, vůbec ta radost po. Když vstřelíte gól v derby a ještě zvítězíte,“ zavzpomínala Veselá na moment z 65. minuty. „Myslím si, že to byl vlastně i můj první dotek s balónem a nevzpomínám si, jestli jsem takhle někdy rychle po příchodu na hřiště vstřelila branku,“ pokračovala útočnice Slavie.


Po minutě na hřišti se opřela do míče a přesnou trefou do horního růžku poslala vršovický tým do vedení 3:2. „Jelikož nedávám moc gólů a už vůbec nejsem technická hráčka, tak se trefuji většinou po práci spoluhráček. Já už to jen doklepávám,“ uvedla s úsměvem. „Popravdě nebylo moc času nad tím vůbec přemýšlet, asi to bylo i lepší. Přišel mi míč na nohu, tak jsem si dala dotek a jen vystřelila,“ popsala rozhodující moment.

Také 1. ligy žen je aktuálně přerušená. „Trávím čas s rodinou a plním individuální plán od Slavie, abych se udržela v kondici. Také si společně s holkama z týmu voláme a cvičíme s naší kondiční trenérkou, tak je to takové zpestření. Už se na ně moc těším, až zase budeme všichni po hromadě,“ těší se.

Slavia neztratila a vede o šest bodů před druhou Spartou, k zisku titulu byla před přerušením soutěže kousek. Dohraje se letošní ročník? „To mi dělá největší starost, aby se vůbec v lize pokračovalo a zvládla se dohrát. Byla by to škoda, když vedeme o tolik bodů. Na to teď v současné době určitě myslím nejvíc,“ uzavřela povídání útočnice Slavie a české reprezentace Denisa Veselá.