3. 3. 2017

Vítězná odveta WU19 s Irskem

V pátek nastoupila česká reprezentace žen do 19 let v rámci španělského soustředění ke svému třetímu a poslednímu utkání. Po středeční prohře s Irsem 0:3 naše děvčata odvetu zvládla a vyhrála 3:2.

Na rozdíl od prvního vzájemného utkání měly Češky daleko lepší vstup do utkání, byly aktivnější a odměnou jim byla vedoucí branka Barnetové, které přihrávala Skálová. I nadále byl český tým lepší, v dobrých pozicích se objevily Janíková a Dubcová, ale navýšit skóre se jim nepodařilo. Irky zahrozily pouze ve 26. minutě, ale Radová ostrou střelu vyrazila na roh.


Do druhého poločasu se Irsko začalo více tlačit před českou branku a v 63. minutě po zmatcích v obraně soupeřky vyrovnaly. Následovala pasáž, kdy během krátké chvíle padly další tři branky. Nejdříve hezkou akci zakončila důrazná Skálová a o chvíli později další rychlou kombinaci úspěšně zakončila Čížková a zvýšila již na 3:1. 

Irkám se však nátlakovou hrou podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Deset minut před koncem mířila Kamila Dubcová pouze do tyče, i tak si závěr utkání český tým bez problémů pohlídal a dovedl utkání do zaslouženého vítězství.

„Celou první půli jsme hráli velmi dobře, dařila se nám kombinace a pravidelně se dostávali do zakončení. Po jednom z nich se trefila Barnetová. Po změně stran se hra vyrovnala, důležité však bylo, že po vyrovnání jsme opět soupeřkám odskočili na rozdíl dvou gólů. S přibývajícími minutami nám docházely síly, bylo to třetí utkání ve 4 dnech,“ řekl po výhře nad Irskem trenér Vlachovský.

Mezinárodní přípravné utkání WU19
Česká republika - Irsko 3:2 (1:0)
Branky: 10. Barnetová, 66. Skálová, 72. Čížková - 63. Kavanagh, 74. Ryan-Doyle
ČR: Radová – Barnetová (75. Kovaříková), Kavalová, Čížková, Krištofová – Janíková (75. Čiperová), Dubcová, Příkaská – Skálová, Ducháčková (55. Molková), Karasová (60. Waltrová)

Mladé Češky mají před sebou Elitní fázi kvalifikace ME, která se odehraje na začátku dubna v Turecku. Národní tým postupně změří síly s Dánskem, domácím Tureckem a favorizovanou Anglií. Na finálový turnaj postupuje šest vítězů skupin a nejlepší druhý celek. Pořádající Severní Irsko má účast jistou.  

Elite round - http://www.uefa.com/womensunder19/season=2017/...