30. 8. 2019

Vítězný vstup žen do kvalifikace ME

Ženská reprezentace vstoupila v pátek do kvalifikace ME povinnou výhrou na půdě Moldavska 7:0. Již v úterý se Češky představí v Uherském Hradišti proti Polsku.

Český tým měl od první okamžiků převahu a vytvořil si i několik šancí, ovšem Bartoňová, Voňková ani Svitková se prosadit nedokázaly. Do vedení tak šly svěřenkyně trenéra Karla Rady až z pokutového kopu v 28. minutě, který proměnila Kateřina Svitková.

Stejná hráčka mířila přesně i o deset minut později a zanedlouho vedly Češky o tři branky, když svoji střelu do tyčky dorazila Petra Bertholdová. Hned po změně stran přidala další přesný zásah Lucie Martínková, pátý přesný zásah si připsala povedenou střelou Klára Cahynová.

O šestou branku se postarala střídající Andrea Stašková a na konečných 7:0 uzavřela skóre kapitánka Lucie Voňková. Další utkání čeká český tým hned v úterý, kdy na domácí půdě v Uherském Hradišti přivítá od 17:30 hodin Polsko.

Kvalifikace ME žen 2021

Moldavsko – Česká republika 0:7 (0:3)

Branky: 28. (pen.) a 38 Svitková, 41. Bertholdová, 49. Martínková L., 53. Cahynová, 73. Stašková, 85. Voňková.
ŽK: 45. Dubcová K.
Sestava ČR: Růžičková – Sonntagová, Bertholdová, Necidová – Bartoňová (73. Nepokojová), Svitková (65. Stašková), Cahynová, Dubcová K., Szewieczková (46. Ringelová) – Martínková L., Voňková.
Podrobnosti: UEFA.com