22. 11. 2020

Voňková se po zranění vrátila do sestavy Ajaxu

Kapitánka české reprezentace Lucie Voňková se po několika měsících opět představila v soutěžním utkání, byla však u první prohry Ajaxu v sezoně. V Itálii byl na programu pohár.

Lucii Voňkovou trápilo od srpna zranění, v neděli se však kapitánka českého národního týmu představila opět v dresu Ajaxu. „Jsem šťastná, že jsem konečně mohla nastoupit. Dostala jsem se hned do akcí a zrychlila se hra. Záda drží, cítím se dobře,“ svěřila se.

Týmu však k výhře nepomohla, ten poprvé v sezoně prohrál, když podlehl Twente 1:2. „Prohra sice není nic příjemného po mém návratu, ale dnes bohužel zasloužená. Daly jsme si vlastní gól, to se stává, ale jinak se naše hra zlepšila až ke konci utkání. To už bylo ale bohužel pozdě,“ hodnotila nedělní duel česká útočnice, do kterého nastoupila v 66. minutě.

V Itálii byl tento týden na programu pohár. Již ve středu byla Eva Bartoňová u výhry Interu na půdě Brescie, v neděli pak milánský klub v závěru ztratil vedení s Laziem Řím a utkání skončilo remízou 3:3. V polovině týdne porazilo Sassuolo s Kamilou Dubcovou Pontaderu 4:2 a v neděli remizovalo s Neapolí. Druhý víkendový den se v základní sestavě Juventusu představila Andrea Stašková, která se sice neprosadila, ale pomohla týmu k výhře 4:1 proti Pink Bari, za které ale tentokrát Gabriela Matoušková nenastoupila.

Ve středu se hrál pohár i v Anglii, Kateřina Svitková se při výhře West Hamu 4:0 nad Charltonem na hřiště nedostala, o víkendu již na ostrovech byla reprezentační přestávka. Ani Nikola Hladíková tento týden v Chorvatsku nehrála, utkání ŽNK Split s Dynamem Záhřeb však bylo odloženo kvůli Covidu. Druhá Bundesliga je stále přerušená, a tak se na hřiště nepodívala ani Jana Petříková z Carl Zeiss Jena.