6. 12. 2020

Voňková u postupu Ajaxu v poháru

Kapitánka české reprezentace Lucie Voňková, hájící barvy Ajaxu Amsterdam, byla v základní sestavě u pátečního postupu v poháru. Dařilo se i Češkám v Itálii, Svitková West Hamu proti Chelsea k bodům nepomohla.

Česká útočnice Ajaxu Lucie Voňková se postupně vrací po zranění do sestavy amsterodamského celku, v pátek se v poháru proti PSV Eindhoven představila v základní sestavě. „Jsem ráda, že jsem se opět vrátila do sestavy, ale už před utkáním jsem věděla, že odehraji jen poločas. Záda drží a vše vypadá dobře, ale nechceme nic uspěchat. Zápas to byl nahoru dolů, bylo to hodně o běhání a soubojích. První polovinu jsme ale určitě ovládaly hru, po změně stran už to bylo horší. Naštěstí na penalty jsme byly úspěšnějším týmem. Byla to dobrá příprava na Bayern,“ hodnotila po remíze 2:2 postup a naznačila, nejbližší program týmu v Lize mistryň.

V Itálii se v sobotu radovala Andrea Stašková, která naskočila do zápasu Juventusu v 81. minutě a byla u vítězné branky proti Neapoli. Tři body také bralo Sassuolo na pudě Bari. Za hostující tým odehrála skoro celé utkání Kamila Dubcová a střídala až v nastaveném čase, v dresu Bari se od 73. minuty představila Gabriela Matoušková, prohře 2:4 však nezabránila.

Radovat se mohl také Inter Milán v sestavě s Evou Bartoňovou, který si na domácí půdě poradil s Akademií San Marino. Kateřinu Svitkovou s West Hamem čekalo utkání proti Chelsea, ovšem tři body braly hráčky v modrých dresech. Česká záložnice nastoupila do utkání v 71. minutě. V Chorvatsku se dařilo Splitu, který zvítězil 5:0 proti zadarskému ŽNK Donat, Češka Nikola Hladíková do hry ale nezasáhla. Pro Janu Petříkovou s druholigovou Jenou již podzimní část skončila.