17. 3. 2019

Výhry Dukly a Slovácka, Lokomotiva s Plzní smírně

Po páteční výhře Sparty v derby nad Slavií se zbylá tři utkání 11. kola 1. ligy žen odehrála v sobotu. Dukla vyhrála brankou v nastavení v Liberci, Slovácko si doma poradilo s Hradcem a Lokomotiva Brno remizovala s Plzní.

Ani dvě branky Kožárové nepomohly Liberci v prvním utkání jara k zisku bodů. Pražská Dukla šla do vedení po trefě Zemjánkové, do přestávky však bylo srovnáno. Do vedení Pražankám ve druhém poločase pomohla vlastní branka, ale vzápětí bylo opět díky domácí posile v útoku srovnáno. Nakonec se však Dukla radovala, v nastaveném čase rozvlnila síť Dvorská a Severočešky tentokrát již neměly čas reagovat.

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 2:3 (1:1)
34. a 68. Kožárová - 20. Zemjánková, 67. vlastní,  90.+3 Dvorská
Zápis o utkání

Půl hodiny po sobotním poledni nastoupily na staroměstském Širůchu domácí fotbalistky proti Hradci Králové. V základní sestavě Slovácka se představily obě zahraniční posily, Jihokorejka Kimová se hned ve 14. minutě uvedla gólem. Do šaten šel domácí tým za dvoubrankového vedení, ještě se trefila Klímová. I po změně stran bylo Slovácko lepším celkem Strožová se Sedlačíkovou rychle přidaly další branky, V závěru už jen korigovala výsledek na 4:1 z pokutového kopu Svobodová.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 4:1 (2:0)
14. Kimová, 24. Klímová, 48. Strožová, 52. Sedlačíková - 88. Svobodová (pen.)

Na závěr 11. kola zajížděla Plzeň do Brna a domácí Lokomotivu poslala rychle do vedení Mazúchová. V prvním poločase však ještě dokázaly Západočešky otočit skóre, nejdříve mířila přesně Šlajsová, druhý gól přidala Mrázová. Konečnou podobu výsledku však dala Američanka Andujarová, Lokomotiva se tak s plzeňskou Viktorkou rozešla smírně 2:2.

Lokomotiva Brno H. H. - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:2)