13. 4. 2019

Výhry Plzně, Slavie a Lokomotivy

Plzeňačky po výhře na Duklou poskočily na čtvrté místo, Slavia vyhrála těsně nad Libercem, Lokomotiva si zastřílela proti Hradci. Kolo uzavře nedělní duel Sparty se Slováckem.

V sobotních duelech 13. kola první ligy žen se dařilo fotbalistkám Viktorie Plzeň, které na domácí půdě porazily 4:0 Duklu a vystřídaly tak Pražanky na čtvrté příčce. Do vedení poslala Západočešky v prvním poločase Jana Beštová, po změně stran pak přidala dva přesné zásahy Šlajsová, jednou se trefila Mášová.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 4:0 (1:0)
72. a 90. Šlajsová, 25. Beštová J., 84. Mášová
Zápis o utkání

Slavia zajížděla na sever Čech, kde ji Slovan Liberec přivítal na Městském stadionu, což by mělo být nově místo domácích utkání Severočešek. Duel druhého celku se třetím nakonec rozhodla pouze jediná branka, když se ve 27. minutě prosadila hostující Michaela Dubcová.

FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka:
27. Dubcová M.

O důležité body se také hrálo na jižní Moravě, předposlední Lokomotiva Brno hostila poslední Hradec Králové. Hostující hráčky šly do vedení po trefě sedmnáctileté Nely Sovákové. Domácí fotbalistky však rychle reagovaly, na 1:1 srovnala Dianišková. Tato o rok starší domácí hráčka se po změně stran radovala ještě třikrát a v závěru uzavřela na konečných 5:1 Andujarová. Lokomotiva si tak díky výhře zachovala šanci na postup do první čtyřky.

Lokomotiva Brno H.H. – FC Hradec Králové 5:1 (1:1)
16., 61., 64. a 76. Dianišková, 90. Andujarová – 13. Sováková N.