27. 3. 2021

Výhry pro Slavii, Lokomotivu i Spartu

Dvanácté kolo 1. ligy žen přineslo výhry Slavie nad Slováckem, Lokomotivy Brno proti Liberci a Sparty s Pardubicemi. Duel Plzně s Duklou byl odložen.

Slavia přivítala v Edenu na umělé trávě Slovácko a do vedení poslala Pražanky Kožárová. Zanedlouho navýšila vedení domácí celku povedenou střelou Divišová a do šaten šly tedy sešívané za dvoubrankového vedení. Po přestávce se již stav utkání nezměnil a Slavia tak bere tři body.

SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko 2:0 (2:0)
9. Kožárová, 24. Divišová.

V duelu brněnské Lokomotivy se Slovanem Liberec se strhla již v prvním poločase velká gólová nadílka. Po deseti minutách šly Brňanky do vedení díky po přesném zásahu Liškové, téměř vzápětí ale vyrovnala Dinh Thanhová. Vedení domácím vrátila Tereza Pušková, na 2:2 však vyrovnala opět Dinh Thanhová. O tom, že tři body zůstanou na Moravě rozhodla před koncem domácí Anna Pušková a Brňanky se radovaly z výhry.

Lokomotiva Brno H.H. – FC Slovan Liberec 3:2 (2:2)
10. Lišková, 19. Pušková T., 83. Pušková A. – 10. a 35. Dinh Thanhová.

Sparťanky na Strahově splnily proti posledním Pardubicím roli favorita a nasázely parníkářkám sedm branek. Letenský celek se ovšem rozjížděl pomaleji a až po půlhodině hry se radovala z dorážky Lucie Martínková. Ta nakonec ještě do poločasu nasázela hattrick. Po změně stran se podařilo hostujícím hráčkám snížit, když se prosadila Růžičková. Sparta však opět zabrala a po brankách Nepokojové, Kavalové, Cvrčková a Křivské zvítězila 7:1.

AC Sparta Praha – FK Pardubice 7:1 (3:0)
29., 31. a 38. Martínková L., 74. Nepokojová, 78. Kavalová, 80. Cvrčková, 85. Křivská – 62. Růžičková.