1. 12. 2020

Vysoká výhra nad Moldavskem posunula ženy na druhou příčku

České reprezentantky si na závěr kvalifikace o postup na ME 2022 poradily s Moldavskem v poměru 7:0 a poskočily na druhou příčku, která zajišťuje baráž. Skupina se však dohraje až v únoru.

Na vyhřívaném trávníku v Chomutově nastoupily ženy proti Moldavsku ve stejném složení jako před měsícem s Ázerbájdžánem, trenér Karel Rada zvolil pouze jiné rozestavení 3-5-2. I tentokrát potvrdily naše fotbalistky roli favoritek, jubilejní 100. start v národním dresu si připsala útočnice Lucie Martínková, která dosáhla na tuto metu mezi ženami jako první.

Skóre utkání otevřela ve 14. minutě hlavou Andrea Stašková a zanedlouho přidala druhou trefu Cahynová. Češky měly velkou převahu a vytvářely si mnoho šancí. Po dvaceti šesti minutách hry se z dorážky radovala Jana Petříková. To však ještě v prvním poločase nebylo vše a čtvrtý přesný zásah si připsala Svitková. Před přestávkou pak zvyšovala na 5:0 Kamila Dubcová.

I po změně stran se hrálo prakticky jen na jednu branku. Trenér Karel Rada dal v průběhu šanci dalším hráčkám a postupně využil všech pět možností střídání. V 54. minutě se podruhé v zápase rozvlnila síť Stašková, v nastaveném čase upravila na konečných 7:0 Miroslava Mrázová, pro kterou to byla první reprezentační branka.

Ženy tak jdou po vysoké výhře na druhou pozici, nyní však musí čekat do února, až odehrají své utkání Polky ve Španělsku, které bylo kvůli nákaze Covid-19 v hostujícím týmu odloženo. Češky mají s Polskem lepší vzájemnou bilanci, a tak nyní musí čekat, aby naše severní sousedky nezískaly v posledním duelu tři body. Na EURO 2022 postupuje devět vítězů základních skupin a tři nejlepší týmy na druhém místě. Dalších šest celků z druhých míst čeká následná baráž o další tři postupová místa. Právě v této druhé skupině by se svěřenkyně trenéra Karla Rady nacházely.

Kvalifikace ME žen 2022

ČR ženy – Moldavsko ženy 7:0 (5:0)

Branky: 14. a 54. Stašková, 17. Cahynová, 26. Petříková, 36. Svitková, 43. Dubcová K., 90.+3 Mrázová
ŽK: Ringelová - Cojuhari, Sivolobova
Sestava ČR: Votíková (46. Sloupová) – Vyštejnová, Bertholdová, Petříková – Bartoňová (77. Šlajsová), Dubcová K., Cahynová, Svitková (61. Krejčiříková), Szewieczková (61. Ringelová) – Stašková (61. Mrázová), Martínková L.