18. 4. 2021

Vysoké výhry pražských „S“, tři body má i Plzeň a Slovácko

V posledním kole základní části 1. ligy žen se dařilo Spartě i Slavii, které si zastřílely a vysoko zvítězily. Tři body si také odvezla Plzeň z Brna a Slovácko o těsné výhře nad Libercem rozhodlo v závěru.

Po reprezentační přestávce bylo na programu 14. kolo základní části a Sparta zamířila na Julisku. Trenér Masaryk nechal odpočívat některé reprezentantky, i tak hned v úvodu poslala letenský výběr do vedení Šubrtová, které se nakonec podařilo zkompletovat během prvního poločasu hattrick. Favorit měl velkou převahu a do šaten se odcházelo za stavu 0:4, když se ještě radovala Cvrčková.

I po změně stran pokračovala hra na jednu branku a Sparta přidávala další góly. Mezi druhou a třetí branku Cvrčkové ještě vložila svoji povedenou střelu Paulenová, v závěru se však podařilo snížit na konečných 1:7 domácí Proškové. Za týden míří Sparta na Slavii, kde je na programu dohrávka 10. kola.

FK Dukla Praha – AC Sparta Praha 1:7 (0:4)
2., 19. a 32. Šubrtová, 39., 64. a 85. Cvrčková, 71. Paulenová – 86. Prošková

Před derby se dařilo také Slavii, která si v Horních Měcholupech poradila s posledními Pardubicemi. Na výhře 9:1 se dvěma trefami podílela Tereza Kožárová, která se aktuálně s 24 přesnými zásahy dostala o jeden gól před Lucii Martínkovou na čele střelecké tabulky.

SK Slavia Praha – FK Pardubice 9:1 (3:0)
36. a 71. Kožárová, 8. Divišová, 41. Cahynová, 49. Šurnovská, 53. Necidová, 74. Persson, 78. Szewieczková, 84. vlastní - 81. Ninczová (pen.)

Tři body také získala plzeňská Viktoria na půdě Lokomotivy Brno. Před přestávkou poslala do vedení Západočešky Mrázová, po změně stran pak přidaly Viktoriánky další dva góly. Radovaly se Ivaničová s Vargovou a Plzeň se přiblížila na jeden bod svému sobotnímu soupeři.

Lokomotiva Brno H.H. – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
38. Mrázová, 51. Ivaničová, 84. Vargová.

Nedělní duel Slovácka s Libercem na staroměstském Širůchu uzavřel program 14 kola. Dlouho bezgólové utkání rozhodla jediná branka, tři minuty před koncem zařídila další těsnou výhru domácích Američanka Blethen. Slovácko si upevnilo třetí příčku, Liberec ještě může o zabojovat o postup do top 4 ve dvou dohrávkách.

1.FC Slovácko – FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

8.kolo FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha, 28.4.2021 v 17:30 hod Dobřany
9.kolo FC Slovan Liberec – SK Slavia Praha, 1.5.2021 v 11:30 hod Městský stadion
9.kolo AC Sparta Praha – Lokomotiva Brno H.H., 2.5.2021 v 14:00 hod TCM Strahov
10.kolo SK Slavia Praha – AC Sparta Praha, 24.4.2021 v 14:00 hod Horní Měcholupy
11.kolo FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň, 24.4.2021 v 11:30 hod U Nisy
12.kolo FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha, 2.5.2021 v 14:00 hod Dobřany