31. 7. 2017

WFC Cup 2017 pro finské TiPS, Slovácko druhé, Sparta třetí

6. ročník mezinárodní turnaje dorostenek WFC Cup 2017 je minulostí. Od pátku do neděle se ve Slaném utkalo osm celků o turnajové prvenství, nejlépe se dařilo finskému nováčkovi TiPS, druhá příčka patří Slovácku, na Spartu zbyly bronzové medaile.

Nedělní finálový den začal duelem o sedmé místo v němž se utkaly Slávistky s Norimberkem. Německý soupeř se dostal do dvoubrankového vedení, snížení Pražanek však přišlo pozdě a nakonec prohrály 1:2.

Následovalo utkání bratislavského Slovanu s německou Jenou, které nakonec po remíze 1:1 rozhodovaly až pokutové kopy, ve kterých byly úspěšnější bundesligové fotbalistky.

Zápas o bronz se stal jednoznačnou záležitostí pražské Sparty, která nasázela maďarskému Ferencvároši šest branek. Loňské vítězky tak letos skončily na třetím místě.

Do finále se probojovalo Slovácko a finské TiPS. Na vedení skandinávského soupeře dokázaly svěřenkyně trenéra Marečka dvakrát reagovat, ale nakonec jim patří druhá příčka, Finky zvítězily 4:2 a zaslouženě mohly přebrat z rukou starosty města Slaný Mgr. Martina Hrabánka vítězný pohár a medaile.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Jenna Topra z TiPS, z vítězného týmu zvolili organizátoři i nejlepší brankářku turnaje Riina Isokäänta. Nejvíce branek v 6. ročníku WFC Cup vstřelila hráčka Slovácka Šárka Krištofová.

Všem celkům děkujeme za účast a předvedené výkony, zraněným hráčkám přejeme brzké uzdravení a za rok se těšíme při dalším ročníku.

Utkání o umístění:
7./8. místo: SK Slavia Praha - 1.FC Nürnberg 1:2
5./6. místo: ŠK Slovan Bratislava - FF USV Jena 1:1 (2:3p)
3./4. místo: Ferencvárosi TC - AC Sparta Praha 0:6 VIDEO 
Finále: TiPS - 1.FC Slovácko 4:2 VIDEO

Výsledky - skupina A:
1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 2:0
FF USV Jena - Ferencvárosi TC 0:0
1.FC Slovácko - FF USV Jena 5:2
Ferencvárosi TC - SK Slavia Praha 3:1
SK Slavia Praha - FF USV Jena 0:2
Ferencvárosi TC - 1.FC Slovácko 2:2

Výsledky - skupina B:
1.FC Nürnberg - ŠK Slovan Bratislava 0:2
AC Sparta Praha - TiPS 2:3
1.FC Nürnberg - AC Sparta Praha 0:6
TiPS - ŠK Slovan Bratislava 3:1
ŠK Slovan Bratislava - AC Sparta Praha 0:0
TiPS - 1.FC Nürnberg 1:0