30. 10. 2019

WU15 bere po výhře nad Maďarskem první místo

Po úterní výhře nad Slovenskem porazily mladé Češky i domácí Maďarsko a ovládly přípravný miniturnaj.

Hned v úvodu se prosadila Šťastná, Maďarky však dokázaly ve 23. minutě vyrovnat zásluhou Virág. Ovšem o chvilku později vrátila vedení českému týmu Goretkiová.

I začátek druhého poločasu se Češkám povedl a Šťastná navýšila vedení. Následně se přesně trefila Janíková a pátou branku v maďarské síti přidala Hamplová. Národní tým tak mohl slavit celkové vítězství v přípravném miniturnaji.

„Do dnešního zápasu jsme vstoupily daleko soustředěnější, s jasným cílem zlepšit se v proměňování gólových situací a s velkou aktivitou směrem v napadání rozehry soupeře. To se nám dařilo a šance jsme tentokrát dokázaly proměňovat s maximální úspěšností. Občas je s nadsázkou potřeba bič a malý dvorek. Chtěla bych holky pochválit za fotbalovost, bojovnost, ochotu na sobě pracovat a vytvoření fajn party,“ řekla po výhře nad Maďarskem trenérka Eva Šmeralová.

Přípravný turnaj v Maďarsku

Maďarsko WU15 - ČR WU15 1:5 (1:2)

Branky: 23. Virág - 7. a 38. Šťastná, 27. Goretkiová, 59. Janíková, 65. Hamplová 
Sestava ČR: Jílková – Hamplová, Pavlíčková, Skálová (36. Polášková), Koblížková – Bendová (36. Němcová) – Pyclíková, Mifková (47. Hlaváčová), Goretkiová (36. Janíková), Kokorská (36. Freislerová) – Šťastná (53. Štěpánová)