22. 4. 2018

WU15: Češky oplatily Slovensku porážku

V neděli čekalo v Hodoníně na reprezentaci žen do 15 let odvetné utkání se stejně starým výběrem Slovenska. Češky dokázaly soupeřkám vrátit porážku z pátečního duelu a na jihu Moravy zvítězily 3:1.

Utkání se odehrálo v Hodoníně, kde národní tým podpořily i začínající malé fotbalistky z místního klubu, který zakládá dívčí týmy a i proto si Fotbalová asociace České republiky vybrala Hodonín k odehrání tohoto duelu.

Český tým dostala do vedení již ve čtvrté minutě přesnou střelou Hlouchová a střelkyně první branky připravila svojí asistencí druhý gól ve 13. minutě pro Thanhovou. Slovenky své šance nevyužily a do šaten se odcházelo za dvoubrankového vedení.

Po změně stran však soupeřky rychle snížily, krásnou střelou se prosadila Morávková. V dalších minutích byly Slovenky nebezpečnějším celkem, ale další branky už nepřidaly. Naopak v závěru pojistily výhru pro Češky Huvarová, která v úniku přehodila brankářku a uzavřela skóre na konečných 3:1.

Přípravné utkání žen do 15 let

Česká republika - Slovensko 3:1 (2:0)

Branky: 4. Hlouchová, 13. Thanhová, 73. Huvarová - 43. Morávková

Sestava ČR 1. pol.:  Kavková – Hlouchová, Švíbková, Bláhová, Ohlídalová – Kašparcová, Tomečková – Ducháčková, Kristková, Pavlíčková – Thanhová.
Sestava ČR 2. pol.: Beránková – Potůčková, Vodvárková, Stavjaníková, Kubíčková – Minářová, Školková – Střížová, Kristková (63. Kochanová), Huvarová – Rybínová.

ČR WU15 - Slovensko WU15 3:1 (22.4.2018. přípravné utkání žen do 15 let, Hodonín)