Úvodní minuty přípravného duelu patřily německému výběru, který se rychle dostal do vedení. Již ve čtvrté minutě se prosadila Krall, o několik minut později proměnila pokutový kop Pollak, když faulovala Jelínková Woldmann. Třetí branku soupeřek vstřelila již ve třinácté minutě opět Krall.

Český celek byl donucen brzo střídat, když po střetu se soupeřkou nebyla schopna ve hře dále pokračovat brankářka Kučerová. Svěřenkyně trenéra Matejky si postupně zvykaly na rychlé tempo se silným soupeřem, střela Marcinkové ovšem mezi tyče nezamířila. Těsně před přestávkou znovu udeřily Němky, po rohovém kopu otřela svoji hlavičku o tyč Krall.

Po přestávce zvýšily Češky aktivitu a začaly si vytvářet více příležitosti ke vstřelení branky, ovšem v největších šancích se Šubrtové nedařilo. Zlepšený výkon českého celku byl nakonec odměněn brankou, když dostala těsně za brankovou čáru míč po rohovém kopu Neradová.

Bohužel soupeřky téměř vzápětí přidaly pátou branku a první měření sil vyznělo výsledkově lépe pro Německo, které zvítězilo 5:1. Odveta je na programu v pátek, od 11 hodin opět na stadionu SK Prosek.

„Velmi dobrý soupeř, duely s takovýmto týmem nás posunou. Soupeřky nám nedají na nic čas a donutí nás hrábnout si na maximum. Na druhou stranu nám dokáží říct, zda jdeme správnou cestou. Chtěli jsme dát branku, což se nám podařilo a dokonce jich mohlo být více. V úvodu jsme obdrželi tři rychlé a jednoduché branky, když soupeřky využily všechny své příležitosti, kdy byly na naší polovině. Poučili jsme se z toho, k utkání jsme přistoupili tak, že nás čekají dva zápasy, každý poločas zvláště. První jsme prohráli, druhý nakonec zremizovali, ale i to je určitý posun. Klobouk dolů před soupeřem, ale klobouk dolů i před holkama, které se vydaly a ukázaly, že jsme se posunuli. Hráčky viděly, že když budou pracovat, tak toto je cesta, jak konkurovat silným soupeřům, i když tak třeba výsledek nevypadá,“ sdělil po první utkání trenér Milan Matejka.