30. 3. 2016

WU15: Odveta s Nizozemskem opět bez branek

Po úvodní bezbrankové remíze čekala ve středu na týmy České republiky a Nizozemska odveta přípravného duelu. Utkání se odehrálo opět na pražském stadionu SK Prosek a opět se zrodila bezbranková remíza.

Mladé Nizozemky měly od úvodu herní převahu a držely více míč na svých kopačkách. Kombinace českého celku byla nepřesná, přicházely laciné ztráty míče. Brankářku Pučovou zkoušela ve 13. minutě z dálky ohrozit van Olst, ale zamířila těsně nad břevno české branky. Na druhé straně se snažila ke střele dostat Novotná, ovšem obrana Nizozemska byla rychlejší. Rušno bylo před českou brankou po půlhodině hry, když se do zakončení po trestném kopu dostala van Olst a následně z dálky minula Ahamad.

Nizozemky se snažily o jednodýchý přechod do útočné fáze, ale česká obrana si s dlouhými, kolmými míči dokázala poradit. Ve 32. minutě poprvé zahrozila domácí Illéšová, jejíž střelu brankářka jen velmi těžko krotila. Téměř vzápětí vypadl míč z rukavic brankářce Pučové, ale naštěstí dotírající van der Velde byla v předchozí situaci v ofsajdovém postavení. Závěr prvního dějství patřil Illéšové, která ovšem ani z dalších dvou nebezpečných pokusů brankářku nepřekonala.

Po přestávce se do zajímavé pozice prosmýkla Cvrčková. ale brankářka vyrážela na rohový kop. Na druhé straně se musela opět předvést brankářka Pučová, která lapila nebezpečný trestný kop van Olst. O pár minut později včas vyběhla česká brankářka pro centr a před Tromp ukryla míč v rukavicích.

Nizozemky tlačily český tým, ale ani po rohovém kopu v 69. minutě se neprosadily. Přetažený centr překvapil Bayings a Pučová byla opět připravena. O dvě minuty později byly soupeřky ke vstřelené brance asi nejblíže, když Bayings orazítkovala břevno domácí branky. Závěr utkání se nesl v duchu dobývání českého pokutového území, svěřenkyně trenérky Haniakové byly pod tlakem, ale podařilo se jim i v odvetném utkání udržet se silným soupeřem čisté konto.

Příprava WU15:
Česká republika – Nizozemsko 0:0 (0:0)
ČR:
Pučová – Pušková (49. Flídrová), Lišková, Sováková A., Suchánková (49. Dvořáková) – Libovická (41. Mirtlová, 60. Tumová), Machutková, Pochmanová (55. Sováková N.), Novotná – Illéšová (70. Šrámková) – Šubrtová (41. Cvrčková)
Nizozemsko: Van der Klooster - Kagie, Hendriks (50. Van Koot), Carleer, Dijsselhof (60. Jansen), Jongbloed (50. Van der Westeringh), Van Olst (41. Leuchter), Ahamad (41. Bayings), Tromp, Van der Velde (41. Van Veldhoven), Knoll.

Reportáž: WU15 Česká republika - Nizozemsko 0:0 i v odvetě

Podívejte se na reportáž z dnešní podvety WU15 s Nizozemskem. Duel hodnotí Sára Illéšová a trenérka Eva Haniaková.

Zveřejnil(a) Oficiální stránky ženského fotbalu dne 30. březen 2016

Česko "WU15" - Nizozemsko "WU15" 0:0 (0:0), mezinárodní přípravné utkání 30.3.2016