7. 10. 2018

WU15: Odveta vyšla lépe Polkám

Odvetné utkání reprezentací žen do 15 let vyšlo v Polsku lépe domácím fotbalistkám, které oplatily Češkám páteční výsledek a vyhrály 3:2.

Branek se diváci v polském Walbrzychu dočkali až po změně stran, když se domácí fotbalistky dostaly do třígólového vedení. Mladé Češky ovšem v závěru zabraly a snížily díky trefám Přílepkové a Tenkrátové na konečných 3:2.

„Druhý zápas byl v režii polského týmu, když si od začátku šel za vítězstvím a zaslouženě vyhrál. Chybělo nám nasazení, bohužel první branka přišla hned po změně stran, krásnou střelou se trefila Lewandowska. Další branky přidaly Polky po našich individuálních chybách a ztrátách míče ve středu hřiště. I za nepříznivého stavu se hráčky snažily otočit skóre, ale stačilo to jen na snížení. Vyrovnání bylo blízko, ale opakuji, že Polky si za předvedený výkon výhru zasloužily. Do budoucna je určitým přínosem kvalita hráček v této kategorii, pochvalu zaslouží za stabilní výkon v obou utkáních Terka Kubíčková,“ sdělila po druhém utkání trenérka Eva Šmeralová.

Přípravné utkání žen do 15 let

Polsko - Česká republika 3:2 (0:0)

Branky: 37. Lewandowska, 43. Posiewka, 48. Kazanowska – 57. Přílepková, 64. Tenkrátová
Sestava ČR: Navrátilová – Ducháčková, Pyclíková (36. Švíbková), Kubíčková, Kaletová – Polášková (36. Přílepková), Tenkrátová – Hlouchová (38. Střížová), Kochanová (60. Lusková), Kružíková (36. Pavlíčková) – Škodová (36. Křivánková). Trenérka Eva Šmeralová.