4. 10. 2019

WU15: Polsko vyrovnalo v nastavení

První přípravné utkání sehrála reprezentace dívek do 15 let proti Polsku v Náchodě, mladé Češky přišly o výhru až v nastavení. Odveta se hraje v neděli na půdě soupeře.

V prvním měření sil české reprezentace s Polskem poslala svěřenkyně trenérky Evy Šmeralové do vedení ve 29. minutě Goretkiová a deset minut po změně stran zvýšila vedení střídající Miculyčová.

Polsku se podařilo snížit v 70. minutě díky Maciejkové, v nastaveném čase pak vyrovnala Posiewková. Odvetu sehrají oba soupeři v polském Walbrzychu v neděli od 11 hodin.

„Začala nám nová etapa reprezentace do 15 let, poprvé v historii jsme složili tým z jednoho ročníku a podobně bychom chtěli pokračovat i v dalších letech. Je zde mnoho zajímavých hráček, v porovnání s minulými lety je v tomto ročníku jak kvantita, tak i vyšší kvalita. Vidím za tím dlouhodobou práci v ženské kopané a zkvalitnění práce v klubech v souvislosti s klubovými šéftrenéry," uvedla trenérka Eva Šmeralová.

„Do utkání jsme šly s taktikou kombinační hry a postupným přechodem do útoku. Hráčky mě mile překvapily a plnily pokyny. Vypracovaly jsme si pět velkých šancí, kdybychom je proměnily, obrázek utkání by byl jiný. Je potřeba, aby se hráčky zklidnily v koncovce a ve vyšších kategoriích jsme pak s proměňováním šancí neměly takové problémy. Druhý poločas byl odlišný, prostřídaly jsme, aby si zahrály všechny hráčky, ale než se dostaly do tempa, hru to ovlivnilo. Obdržené branky v závěru mě mrzí hlavně z pohledu hráček, za první poločas jsme si výhru určitě zasloužily. Celkově jsem spokojená s nasazením, dařil se nám i první dotek, herní činnosti jednotlivce jsou na lepší úrovni než v minulých letech, což je pro nás všechny velká výzva, tyto hráčky rozvíjet, abychom měly ve vyšších kategoriích úspěch. Velká pochvala patří hráčkám i za důraz v osobních soubojích, což bývala naše slabá stránka, ale dnes jsme Polky v tomto ohledu a ve hře jedna na jednu jednoznačně přehrály," hodnotila samotný duel česká trenérka.

Mezinárodní přípravné utkání

ČR WU15 – Polsko WU15 2:2 (1:0)

Branky: 29. Goretkiová, 50. Miculyčová – 70. Maciejková, 80.+1 Posiewková
Sestava ČR: Kroulíková (80. Fraňková) – Hamplová (41. Zikmundová), Polášková (41. Skálová), Pavlíčková (60. Šottová), Němcová – Bendová – Pyclíková (60. Friedrichová), Goretkiová (50. Fišerová), Janíková, Freislerová (60. Kostohryzová) – Šťastná (41. Miculyčová)

Program reprezentace WU15:
6.10. 11:00  Polsko – ČR (Walbrzych, POL)