16. 10. 2021

WU15: Prohra s Polskem i v odvetě

České fotbalistky do 15 let nastoupily v sobotu k odvetě přípravného utkání s Polskem a na půdě soupeře prohrály 0:4.

Mladé reprezentantky nenašly recept na obranu soupeře ani v odvetě a Polsku podlehly na jeho půdě 0:4. Soupeřky šly do vedení hned ve třetí minutě, další branky si nechaly po přestávce, kdy se prosadily ještě třikrát.  

„Do odvetného zápasu s Polkami jsme nastoupily v jiném rozestavení 4-2-3-1, kde jsme chtěly být úspěšnější oproti prvnímu duelu. Bohužel, ani tentokrát se nám přes velmi dobrý vysoký presink soupeře rozehra nedařila. Hlavní příčinou jsou základní fotbalové herní nedostatky hráček. Myslím si, že je na tomto ročníku vidět roční tréninkový a herní výpadek kvůli covidu. Tyto hráčky si také neprošly čtyřmi kempy WU14. Pokud chceme být s tímto ročníkem do budoucna úspěšnější než v těchto utkáních s Polskem, je potřeba zapracovat a tímto bych chtěla poprosit i trenéry na klubové úrovni, aby byli na hráčky přísnější a pomohli jim k dohnání tohoto ročního výpadku,“ uvedla po druhém utkání s Polskem trenérka Eva Šmeralová.

Přípravné utkání, hráno na 2 x 40 minut

Polsko WU15 - Česká republika WU15 4:0 (1:0)

Branky: 44. a 70. Grzywińska, 3. Witkowska, 55. Skrzypczyk
Sestava ČR: Chumanová – Mikulčíková (41. Poláchová), Holubová (58. Knoflíčková), Smejkalová, Pražáková (41. Chládková) – Černá L., Štěpánová (41. Vamberová) – Němečková, Krupníková, Vejrychová (65. Rusková) – Prášková (41. Horešovská L.)