6. 10. 2019

WU15: Prohra v odvetě s Polskem

Fotbalistky do 15 let podlehly v odvetném utkání s Polskem na jeho půdě 1:3, o jediný český zásah se postarala Goretkiová.

Domácí Polsko šlo do vedení po devatenácti minutách hry, když se prosadila Czarnecká. Češky dokázaly snížit díky trefě Goretkiové, ale téměř vzápětí svoji druhou brankou vrátila vedení soupeřkám Czarnecká. Po změně stran se dlouho stav utkání neměnil, až v závěru na konečných 3:1 upravila Posiewková.

„Oproti prvnímu utkání jsme v úvodním dějství prohrávaly všechny osobní souboje a těžko jsme se dostávaly do hry. Po změně stran jsme změnily rozestavení a přineslo nám to vypracování více brankových šancí, ale opět jsme doplatily na jejich proměňování. Zasloužily jsme si lepší výsledek, ale musíme zapracovat na koncovce a fyzické kondici. Za přístup bych hráčkám chtěla poděkovat a těším se na další spolupráci s nimi,“ konstatovala po druhém utkání trenérka Eva Šmeralová.

Mezinárodní přípravné utkání

Polsko WU15 - ČR WU15 3:1 (2:1)

Branky: 19. a 35. Czarnecká, 79. Posiewková – 33. Goretkiová
Sestava ČR: Fraňková – Hamplová (50. Pyclíková), Pavlíčková (60. Friedrichová), Skálová (60. Šottová), Němcová (41. Polášková) – Bendová – Miculyčová (25. Zikmundová), Goretkiová, Janíková (25. Kostohryzová), Freislerová – Štastná (65. Fišerová)