23. 5. 2018

WU15: První utkání pro Německo

Reprezentace žen do 15 let nastoupila ve středu k prvnímu ze dvou přípravných utkání proti domácímu Německu. Soupeřky duel zvládly lépe a vyhrály v Mittweidě 6:1, v pátek se na stejném místě hraje odveta.

Němky poslala v šesté minutě do vedení Tichelkampová, ovšem za minutu vyrovnala Thanhová. V posledních deseti minutách prvního dějství se však soupeřky prosadily dvakrát a díky brankám Fröhlichové a Sternadové vedly o přestávce 3:1.

I na začátku druhého poločasu se trefily Němky, ve 46. minutě přidala Kettová čtvrtou branku, další trefu si připsala Nessová a na konečných 6:1 uzavřela Kowalská. V pátek od 11 hodin čeká oba celky na stejném místě odveta.

„Utkání pro nás nezačalo dobře, když brankářka neudržela lehký centr ze strany a Němky dorazily míč do prázdné branky. Prakticky z protiútoku se nám ale podařilo vyrovnat po pěkné akci na pravé straně. Hra potom byla celkem vyrovnaná s mírnou převahou domácích, ale i my jsme se dostali k zakončení a několikrát ohrozili branku soupeře. Po nedůrazném bránění na levé straně se soupeřkám podařilo opět strhnout vedení na svou stranu a těsně před poločasem ještě navýšily vedení na 3:1. I když jsme první poločas prohráli, hra nebyla špatná, byly tam í hezké momenty. Po změně stran to už ovšem bylo jen horší. Nedostali jsme se prakticky do hry a skóre narůstalo. Jen výjimečně jsme se vymanili z německého sevřeni. Němky byly ve druhém poločase výrazně lepší a zaslouženě zvítězily,“ řekl po prvním utkání trenér Pavel Ducháček.

Přípravné utkání WU15

Německo – ČR 6:1 (3:1)

Branky: 6. Tichelkampová, 31. Fröhlichová, 39. Sternadová, 46. Kettová, 54. Nessová, 72. Kowalská – 7. Thanhová.

Sestava ČR: Beránková (41. Kavková) – Ducháčková, Vodvárková, Jelínková, Ohlídalová – Holá (68. Janečková), Bláhová (63. Tomečková) – Hlouchová (63. Huvarová), Kristková (41. Kubíčková), Hýlová (41. Střížová) - Thanhová.