11. 5. 2022

WU15 remizovala se Slovenskem

České fotbalistky do 15 let remizovaly v prvním ze dvou přípravných utkání se Slovenskem 1:1, odveta na půdě soupeře je na programu v pátek.

Svěřenkyně trenérky Evy Šmeralové remizovaly v prvním květnovém přípravném utkání se Slovenskem 1:1. V Nivnici šly do vedení naše východní sousedky, když se těsně před přestávkou prosadila Gondová, po přestávce však vyrovnala Cabalová a oba týmy se rozešly smírně. Odveta se hraje v pátek na Slovensku.

„Do zápasu jsme vstoupily s taktikou napadání ve středním pásmu a naší konstruktivní rozehrou od obrany. Bohužel se nám nedařila kombinace, kterou jsme chtěly, jelikož jsme prohrávaly osobní souboje. Po naší individuální chybě jsme umožnily Slovenkám samostatný únik, ze kterého nás potrestaly a šly do vedení. O přestávce jsme provedly tři střídání a změnily taktiku na napadání rozehry soupeře ve vysokém bloku a snažily se přitvrdit v osobních soubojích. Musím holky pochválit, že po inkasovaném gólu těsně před odchodem do šaten zápas nevzdaly a soustředily se od první minuty na druhý poločas. Následně jsme byly lepším týmem v kombinaci, dařil se nám zisk míčů a následné vypracování brankových příležitostí. Za velmi kvalitní výkon bych chtěla pochválit brankářku Kroupovou,“ uvedla po první duelu trenérka českého výběru Eva Šmeralová.