20. 4. 2018

WU15: Slovensko zvítězilo na domácí půdě

V pátek odpoledne české fotbalistky do 15 let poměřily síly se stejně starým výběrem Slovenska. Mladé Češky prohrály na půdě soupeře 2:1, v neděli se v Hodoníně hraje odveta.

Domácí Slovenky se dostaly do vedení ve 12. minutě díky přesné trefě Pelikánové, chvíli po odehrání půl hodiny hry však vyrovnala Kochanová. Po změně stran opět poslala soupeře do vedení v 66. minutě Iglódyová a Češky nakonec prohrály 2:1. Odveta přípravného utkání je naplánování na neděli, oba celky se střetnou od 11 hodin v Hodoníně.

"Do zápasu jsme nominovali všechny hráčky a většina z nich odehrála jeden poločas. Pro polovinu z nich to bylo první reprezentační vystoupení a na hráčkách byla znát nervozita. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, plná nepřesností a nevynucených ztrát. Slovenky šly do vedení, ale nám se podařilo vyrovnat po průnikové přihrávce a nájezdu Kochanové," komentoval dnešní zápas trenér Pavel Ducháček.

Ve druhém poločase jsme čekali zlepšení, bohužel náš výkon byl naopak spíše horší, Slovenky si vypracovaly více šancí, byly nebezpečnější. Nám se nedařilo udržet míč, chybělo nasazení a kupili jsme chybu za chybou. Bylo vidět, že na některé hráčky bylo tempo příliš vysoké a nebyli jsme schopni, přestože některé Slovenky odehrály celý zápas, vydržet ani kondičně. Zklamáním byl i výkon „zkušených“ hráček, které naše nováčky zrovna nepodržely. Zkusíme se připravit na odvetu v neděli a předvést lepší výkon," dodal.