30. 3. 2022

WU15 v odvetě na Bavorsko nestačila

Odvetné utkání v Bavorsku mladým Češkám nevyšlo a soupeřkám podlehla reprezentace žen do 15 let 0:2.

Po pondělí bezbrankové remíze v úvodním měření sil mladé Češky ve středeční odvetě Bavorsku podlehly 0:2. „Tentokrát se hrálo na umělé trávě, kdy nám to první čtvrthodinu dělalo velký problém. Hráčky vstoupily do odvety s větším sebevědomým než v prvním utkání, ale po taktické chybě a rychlém protiútoku jsme inkasovali. Tento gól poměrně ovlivnil psychiku hráček a až o poločase jsme si to vyhodnotili a chtěli jsme se soustředit na svůj výkon. Opět musím hráčky pochválit, že hodily vše za hlavu a začaly se soustředit každá sama na sebe. Výkon se zlepšil v týmovém pojetí, dvacet minut druhého poločasu jsme Bavorsko nepustili za polovinu a chybělo nám kousek štěstí a soustředěnost v útočné fázi, kde jsme žádnou svoji příležitost neproměnili. Druhá inkasovaná branka přišla opět po rychlém protiútoku a faulu v pokutovém území. Nabudilo nás to ještě více k bojovnějšímu výkonu, ale prosadit se nám nepodařilo. Chtěla bych holky pochválit především za druhý poločas, kdy nechaly na hřišti vše a je mi jich líto, protože si zasloužily minimálně vstřelit jeden gól. Nešťastné také bylo, že byl na utkání jen jeden rozhodčí, který řešil i sporné ofsajdové situace a nemělo to tu potřebnou kvalitu, kterou by to mělo mít,“ uvedla po odvetě trenérka českého výběru Eva Šmeralová.

Přípravné utkání, hráno na 2 x 35 minut

Bavorsko WU14 – Česká republika WU15 2:0 (1:0)

Branky: 13., 38. penalta
Sestava ČR: Kroupová A. – Cabalová, Smejkalová (20. Horešovská), Boháčová (36. Černá), Chládková (48. Suská) – Truksová (36. Lamáčková), Kroupová L., Vojtěchová – Navrátilová, Němečková (50. Vejrychová), Kundrtová (20. Slaninová).