3. 6. 2021

WU15: Vítězný obrat v domácí odvetě

Reprezentace dívek do 15 let se podruhé střetla se Slovenskem a v domácí odvetě mladé Češky smazaly dvougólovou ztrátu a nakonec zvítězily 5:2.

Do odvety vstoupily lépe Slovenky a po gólech Martišková s Bílou vedly o dva góly. Po půlhodině hry však snížila Poláčková a do přestávky vyrovnala Lachká. Po změně stran se trefovaly už jen Češky, přesněji Vithová, Hlaváčová a Hurajčíková a národní tým slavil vítězství 5:2.

„Nepovedl se nám vstup do utkání. Neunesly jsme to trochu psychicky, byly jsme zbytečně pod velkým tlakem, kde nás brankářka Kožuriková ještě několikrát podržela, což považuji za rozhodující moment zápasu. Postupně jsme se dostávaly do hry, ale nedařila se nám z taktického hlediska rozehrávka. Také střed hřiště nedodržoval taktické pokyny a projev hry nebyl dle našich představ. Podařilo se nám do přestávky vyrovnat a po změně stran jsme rozehru zjednodušily. Využily jsme rychlostní typy hráček v křídelních prostorech a dařilo se nám proměňovat vypracované šance. Musím hráčky vyzdvihnout, že dokázaly utkání otočit, což není jednoduché a naznačuje to sílu tohoto týmu. Holkám bych chtěla poděkovat za bojovnost a přístup a popřát jim do dalšího fotbalového období mnoho úspěchů. Doufám, že se co nejvíce hráček uplatní ve vyšších kategoriích reprezentace,“ uvedl k domácí odvetě trenérka Eva Šmeralová.

Přípravné utkání

Česká republika WU15  - Slovensko WU15 5:2 (2:2)

Branky: 30. Poláčková, 38. Lachká, 48. Vithová, 62. Hlaváčová, 76. Hurajčíková – 2. Martišková, 18. Bílá
ČR: Kožuriková (75. Mikanová) – Kadlecová (41. Setničková), Chodurová (7. Poláčková), Kloudová (70. Górasová), Krejčová (72. Matějíčková) – Jančářová (65. Hurajčíková) – Šebrlová (41. Vithová), Sladká (50. Gaurová), Zomberová (41. Kozáková), Hanáčková (56. Švecová) – Lachká (41. Hlaváčová)

ČR WU15 - Slovensko WU15 5:2 (3.6.2021. přípravné utkání, Nivnice)