2. 11. 2017

WU15: Výhra nad Slovenskem i v odvetě

Mladé Češky dokázaly porazit Slovensko i na jeho půdě. Reprezentace dívek do 15 let tak zvládla přípravné dvojutkání s naším východním sousedem, když dvakrát vyhrála 3:2 a 4:1.

Trenér Ducháček do druhého zápasu poslal obměněnou základní sestavu a soupeřky šly opět do vedení, když se trefila Hronecová. Mladé Češky však dokázaly rychle reagovat a po několika minutách srovnala Csordas.

Do vedení šly svěřenkyně trenéra Ducháčka po dvaceti minutách hry, to se prosadila Nováková. Hned po přestávce přidal český tým rychle dvě branky a bylo rozhodnuto. Obě trefy si připsala Jedličková a Češky mohly slavit nad Slovenskem druhou výhru.

Druhý zápas nám vyšel mnohem lepe než první. V prvním poločase nám nevyšel začátek, Slovenky se dostaly do vedení a měly i několik dalších šancí, které zlikvidovala brankářka. Od desáté minuty jsme ale převzali iniciativu, začali velmi dobře kombinovat a postupně otočili skóre na poločasových 2:1. V přestávce jsme opět protočili  sestavu  a hned na začátku jsme vstřelili další dvě branky. Hra už potom byla trošku neurovnaná se řadou soubojů 1:1, trochu chybělo více kombinace, asi pod vlivem jasného vedení se hráčky, někdy zbytečně, pouštěly do individuálních akcí. Soupeře jsme ale prakticky nenechali vystřelit na naší branku. Celkově jsme předvedli mnohem lepší výkon než v prvním zápase,“ řekl po utkání na Slovensku trenér Pavel Ducháček.

Přípravné utkání žen do 15 let:

Slovensko – Česká republika 1:4 (1:2)

Branky: 9. Hronecová - 43. a 45. Jedličková, 12. Csordas, 20. Nováková
ŽK: 74. Horáková
Sestava ČR 1. pol.: Škrabalová – Ježková, Bláhová, Vodvárková, Jedličková – Pouvová, Kochanová – Tomanová A., Csordas, Nováková – Galbavá.
Sestava ČR 2. pol.: Beránková – Ohlídalová, Bláhová, Vodvárková, Stavjaníková – Huvarová, Tomečková – Ducháčková, Střížová (66. Horáková), Jedličková – Tomanová A.