25. 5. 2018

WU15: Výhra Německa i podruhé

Fotbalistky reprezentace žen do 15 let nastoupily v pátek před polednem k odvetnému přípravnému utkání se stejně starým výběrem Německa. Po středeční prohře zvládly odvetu opět lépe soupeřky, které si připsaly výhru 4:0.

I ve druhém utkání šly do vedení domácí Němky, po deseti minutách hry přesně mířila Stöhrová. V nastaveném čase prvního poločasu pak přidala druhou branku Nessová. Ve druhém dějství vstřelila třetí branku Wohnerová, na konečných 4:0 upravila Kroflinová.

"Ve druhém zápase jsme se chtěli pokusit navázat na solidní výkon v prvním poločase prvního zápasu. Bohužel se nám to moc nedařilo a v průběhu celého zápasu jsme nebyli schopni vyrovnat se s rychlostí a důrazem soupeře. Do kvality světového top týmu nám prostě ještě chybí velký kus práce a odhodlání. Na druhou stranu je pozitivní, že některé hráčky snesly kritéria í na této úrovni a pokud na sobě budou dále pracovat, jsou jistě příslibem do budoucna. Nám nezbývá než se zaměřit na postupné zvyšování počtu hráček a tím i konkurence a na zlepšení tréninkových procesů a práci s talentovanými hráčkami," řekl po druhém utkání s Německem trenér Ducháček.