29. 10. 2019

WU15 zvítězila nad Slovenskem

Mladé Češky porazily v prvním duelu na přípravném turnaji v Maďarsku Slovensko 2:0. Slovenky podlehly již v pondělí domácímu celku a s ním se český tým střetne ve středu o vítězství v turnaji.

První branku duelu vstřelila ve 34. minutě Štěpánová a po změně stran mířila přesně z pokutového kopu Goretkiová. Češky se tak ve středu střetnou s domácím celkem o výhru v turnaji, Maďarky v pondělí porazily Slovenky 2:1.

„Do zápasu se nám nepodařil vstup úplně podle našich představ. Bylo to ovlivněné hrou Slovenek, které převážně nakopávaly a hrály na rychlé brejky. My jsme se těžko dostávaly do hry a nezískávaly odražené míče. Dále to byla přehlídka neproměněných brankových šancí, po změnách v sestavě jsme přidaly klid do hry a dařila se nám kombinační hra. I ve druhém poločase jsme si dokázaly vypracovat brankové příležitosti a opět jsme je neproměňovaly. Z tohoto pohledu nejsem spokojena, i přesto jsem ráda, že se takového turnaje účastníme a věřím, že v dalším zápase budeme produktivnější," uvedla po výhře trenérka českého týmu Eva Šmeralová.

Přípravný turnaj v Maďarsku

ČR WU15 – Slovensko WU15 2:0 (1:0)

Branky: 34. Štěpánová, 46. Goretkiová (pen.)
Sestava ČR: Kroulíková – Hamplová (36. Koblížková), Polášková, Skálová, Němcová – Bendová – Hlaváčová (36. Pyclíková), Janíková (63. Pavlíčková), Goretkiová (47. Mifková), Freislerová (55. Kokorská) – Štěpánová (36. Šťastná)

Program přípravného turnaje WU15 v Maďarsku:
30.10. 11:00 Maďarsko - ČR (Telki, HUN)