19. 8. 2018

WU16 míří na turnaj do Číny

Česká reprezentace dívek do 16 let v sobotu odcestovala na mezinárodní turnaj do Číny - CFA International Women’s Youth Football Tournament Weifang 2018, kde se postupně střetne pod vedením nové trenérky Evy Šmeralové s domácím výběrem, Japonskem a USA.

Česká fotbalová reprezentace žen do 16 let je tvořena z hráček ročníku narození 2003 a 2004. Ve výběru jsou fotbalistky z klubů z celé České republiky, u reprezentačního týmu nově působí trenérka Eva Šmeralová s asistentem Milanem Matejkou. Hráčky WU16 se připravují na následnou kvalifikaci na mistrovství Evropy WU17, kterého se česká reprezentace v posledních letech dvakrát zúčastnila.

Trenérka Eva Šmeralová je mimo jiné bývalá opora a kapitánka národního týmu žen, také dvojnásobná nejlepší fotbalistka České republiky, která se po konci kariéry vrhla na trenérské řemeslo, své bohaté zkušenosti nyní předává svým nástupkyním, pro které je jistě vzorem.

„Na turnaji to bude hlavně o získávání zkušeností, setkáme se s týmy, se kterými jsme ještě neměly šanci se potkat, pokud nebudeme počítat nedávnou přípravu žen a dorostenek z USA. Nevíme, co od toho očekávat nejen v poznání týmů, ale i celé země, do budoucna pak můžeme sledovat porovnání mezi špičkovými týmy,“ uvedla česká trenérka před odletem.

Mladé Češky se v sobotu sešly v Praze a po společném focení odpoledne odcestovaly směr Wej-fang. Na turnaji je postupně čeká domácí celek, Japonsko a USA. „Náročné bude jak cestování, tak časový posun, čeká nás jiné podnebí, a to je pro hráčky jistě velmi náročné. Odehrajeme tři utkání v krátkém časovém rozmezí, některé hráčky jsou v reprezentaci poprvé, setkají se s režimem týmu, poznají náročnost turnajů a zažijí test jejich fyzických schopností. Nasbírané zkušenosti pak následně mohou využít v dalších reprezentačních kategoriích,“ uzavřela Eva Šmeralová.

Program reprezentace WU16 na turnaji v Číně:
22.8. 13:35 (SELČ) Čína – Česká republika (Wej-fang, Čína)
24.8. 10:00 (SELČ) Japonsko - Česká republika (Wej-fang, Čína)
26.8. 10:00 (SELČ) Česká republika- USA (Wej-fang, Čína)