18. 3. 2018

WU16: Norsko zvítězilo, Češky končí druhé

Na závěr UEFA Development Tournamentu změřily síly mladé Češky v Srbsku s Norskem. Seveřanky zvítězily a česká reprezentace tedy skončila na turnaji druhá.

Norsko se dostalo do vedení hned ve čtvrté minutě díky Ødegaard. Po dvaceti osmi minutách hry zvýšila na 2:0 Egenes a do přestávky to bylo 3:0 díky Holme. Ve druhém poločase přidaly Norky další tři branky a nakonec vyhrály 6:0. Norsko tak zvítězilo na turnaji, když ani jednou neinkasovalo, Češky obsadily druhou příčku.

Norky byly dnes nad naše síly. Celý zápas jsme se snažili hrát otevřený fotbal s cílem vstřelit gól. Tvrdost a důraz norek nám ale dělal takový problém, že jsme už v prvním poločase museli střídat tři hráčky. Nedařilo se nám pod tlakem soupeře držet míč a po hrubých chybách se soupeř dostával do šancí. Tempo hry bylo vysoké a některé hráčky nestačily fyzicky. Do druhého poločasu jsme chtěli zlepšit důraz v soubojích a pokusit se častěji ohrozit branku norek, průběh hry byl ale velmi podobný. Norky zaslouženě zvítězily a věřím, že hráčky to bude motivovat k další práci. Holky se ani za nepříznivého stavu nevzdaly a stále se snažily o aktivní, ofenzivní fotbal. Některé dívky na turnaji ukázaly svůj potenciál a věřím, že dostanou příležitost í v další sezóně v WU17,“ hodnotil poslední duel trenér české reprezentace Ducháček.

UEFA Development Tournament, Stara Pazova (SRB)

Norsko WU16 - ČR WU16 6:0 (3:0)

Branky: 34. a 61. Holme, 47. a 65. Reeves, 4. Ødegaard, 28. Egenes
Sestava ČR: Fojtíková – Polášková (38. Nováková, 70. Žufánková), Jedličková (13. Machová), Ohlídalová, Růžičková, Furiková, Thanhová (38. Vejrová), Mrázková, Cibulková, Pavlasová, Bláhová