21. 5. 2019

WU16 vstoupila do Development Tournamentu prohrou s USA

Na úvod UEFA Development Tournamentu nastoupily v úterý mladé Češky na pražském Strahově proti výběru USA. Zámořské fotbalistky prokázaly svoji kvalitu a zvítězily 3:0.

Hned v úvodu se z dorážky prosadila Američanka McDonaldová, zanedlouho musela brankářka Beránková zasáhnout proti střele Blackburnové. Střelkyně úvodního gólu se radovala v 17. minutě podruhé a soupeřky vedly již o dvě branky. Úspěšný zákrok si připsala Beránková i proti Costaové.

Češky mohly ve 24. minutě snížit, když Adéla Tomanová vybojovala míč pro Pražienkovou, její přesný zásah ale nebyl uznán pro ofsajd. A když Ohlídalová nemířila mezi tyče a střela Dinh Thanhové byla zblokována, do šaten odcházely spokojenější fotbalistky ze zámoří.

Do druhého poločasu došlo na obou stranách k několika změnám, trenér Hynek poslal do hry pět čerstvých hráček. Po sedmi minutách ovšem navýšila vedení Lemaová a Američanky měly i další šance. V dalším nájezdu střelkyně třetí branky mířila těsně vedle, stejně si vedla i o několik minut později.

Deset minut před koncem měly Češky šanci na snížení, po chybě v rozehrávce zakončovala z voleje Csordás, ovšem mířila pouze do náruče brankářky Gunnarsonové. Následně ještě trefila Coltonová břevno české branky, v nastaveném čase těsně nad branku mířila Semberová a skóre se tak již neměnilo.

Mladé Češky tak podlehly na úvod turnaje USA 0:3 a ve čtvrtek je čeká duel s Belgií, která v prvním měření sil podlehla Irsku 0:4. „Na úvod nás čekal nás asi nejtěžší soupeř, samozřejmě víme, že týmy USA jsou silné, navíc tento tým nebyl úplně top výběr, mají tu i mladší hráčky. Z pohledu výsledku je to přijatelné, soupeř neproměnil ve druhém poločase čtyři příležitosti, my jsme v každém poločase měly po jedné příležitosti. Rozdíl byl, ale holky si do zápasu daly své cíle a hlavně v prvním poločase je splnily velice dobře, po přestávce se to již začalo rozpadat. Byla tam pasáž, kdy jsme se nedostali vůbec na míč a v některých situacích byl vidět zřetelný rozdíl, hlavně v individuálních dovednostech, atletičnosti a komplexně, co ten fotbal potřebuje. Pro nás skvělé srovnání a inspirace do další práce,“ hodnotil prohru s USA trenér českého týmu Jaroslav Hynek.

UEFA Development Tournament, Praha

Česká republika WU16 – USA WU16 0:3 (0:2)

Branky: 6. a 17. McDonaldová, 47. Lemaová
ŽK: 73. Blackburnová (USA)
Sestava ČR: Beránková – Ducháčková (41. Vodvárková), Ohlídalová (52. Pyclíková), Jelínková, Ceremugová (41. Kubíčková T.) – Kašparcová, Tomanová An. (52. Tomečková), Holá (52. Tenkrátová) – Dinh Thanhová (41. Kružíková), Pražienková (41. Csordás), Tomanová Ad. (41. Střížová)

Program WU16 – Stadion Evžena Rošického, Praha:
23. 5. 17:00 Česká republika - Belgie
25. 5. 11:00 Česká republika - Irsko