5. 8. 2017

WU17: Bezbranková remíza v odvetě s Bavorskem

Po páteční výhře 2:0 nastoupila reprezentace žen do 17 let hned v sobotu v Bavorsku k odvetnému duelu. Ani jeden z týmů se tentokrát neprosadil a duel tak skončil bezbrankovou remízou.

Mladé Češky měly i tentokrát několik příležitostí ke skórování, ale Pochmanová střílela do brankářky, střelu Dvořákové obrana zblokovala. Následně ten minula Machutková, Pušková opět mířil jen na brankářku a Marcinková nejdříve přestřelila, o chvilku později trefila jen břevno. A když se neprosadila ani v závěru Hilbertová, diváci v odvetě branku neviděli.

„Utkání hrané od 11.00 hodin ovlivnilo velmi teplé počasí. Pohyb i nasazení ze včerejšího zápasu se vytratily a celkový matný výkon podtrhlo velké množství zkažených nahrávek a prohraných osobních soubojů. Ke vstřelené brance jsme měli nejblíže při lobu Marcinkové ze 30m, ale míč skončil na spojnici břevna a týče. Pozitivum dvojutkaní je nula obdržených branek a minimum šancí soupeře, když cílem srazu bylo zlepšení organizace zónové obrany. Bohužel výkony řady zejména starších hráček byly nepřesvědčivé a pokud nepřidají, mohou na dalších srazech chybět,“ konstatoval po odvetě s Bavorskem trenér Milan Matejka.

Přípravné utkání
Bavorsko WU16 – Česká republika WU17 0:0
ČR 1. pol.: Lukášová – Pušková, Jelínková, Sováková A., Machutková – Pochmanová, Holá – Dvořáková, Cvrčková, Hladíková - Šubrtová
ČR 2. pol.: Bidlová – Šrámková, Jelínková, Pušková, Sóoky – Ličmanová, Novotná – Ajazi, Hilbertová, Marcinková - Vrabcová