2. 5. 2018

WU17: Brankové hody těsně pro Německo

Na závěr své reprezentační sezóny nastoupila reprezentace žen do 17 let v Domažlicích proti výběru Německa, pro který šlo o poslední generálku před ME, kam po utkání soupeřky přímo odcestovaly. Němky utkání nakonec zvládly lépe a zvítězily těsně 4:3.

Češky do přípravného duelu s Německem vstoupily lépe a hned ve druhé minutě využila zaváhání obrany Dvořáková a poslala český tým do vedení. Soupeřky ovšem hrozily a v deváté minutě vyrovnala Martinez.

Vedení českému výběru ovšem vrátila v sedmnácté minutě kapitánka Sonntagová, Němky však opět srovnaly, o čtyři minuty později se podruhé trefila Martinez. Před přestávkou nejdříve brankářka Lukášová předvedla důležité zákroky, ovšem do šaten šlo za jednobrankového vedení Německa, když se trefila kapitánka Fuso.

Po změně stran navýšila vedení Haas, o chvilku později Martinez mířila pouze do tyče. Mladé Češky se ale proti favoritovi nevzdávaly. V 67. minutě se svěřenkyně trenéra Matejky dočkaly snížení, podruhé v duelu se radovala Dvořáková. Bohužel vyrovnání již nepřišlo, ani když v nastaveném čase neproměnila trestný kop z dobré pozice Pochmanová.

Přípravné utkání žen do 17 let

Česká republika - Německo 3:4 (2:3)

Branky: 2. a 67. Dvořáková, 17. Sonntagová - 9. a 21. Martinez, 37. Fuso, 49. Haas
ŽK: 64. Pochmanová - 41. Berndhardt
Sestava ČR:  Lukášová (41. Pučová) – Machutková (41. Pušková T.), Buryánová, Jelínková (32. Neradová), Pušková A. - Sonntagová, Pochmanová – Dvořáková (68. Marcinková), Illéšová, Hladíková (54. Ajazi, 77. Polcarová) – Šubrtová (65. Hilbertová).

ČR WU17 - Německo WU17 3:4 (2.5.2018. přípravné utkání žen do 17 let, Domažlice)