6. 2. 2019

WU17: Češky porazily Skotsko a ve Španělsku skončily třetí

Ve středu čekal na český tým žen do 17 let v rámci miniturnaje ve španělském San Pedru del Pinatar boj o bronz proti Skotsku. Češky zvítězily 3:0 a zaslouženě skončily třetí.

V duelu o třetí místo nastoupily hráčky proti Skotsku, které v semifinále turnaje nestačilo na Švédsko, Češky těsně podlehly Polsku. Do vedení dostala národní tým po osmnácti minutách hry Dinh Thanhová a do šaten tak šly svěřenkyně trenéra Hynka spokojenější.

Po přestávce se trefila nejdříve Csordas, která nahradila střelkyni první branky, zanedlouho přidala třetí trefu do skotské sítě Aneta Sováková. Mladé Češky tak slavily zaslouženou výhru a na španělském miniturnaji skončily třetí.

„Skvěle zakončené soustředění, v utkání jsme zúročili tréninkové podněty. Hračky nás potěšily kompaktním výkonem v defenzívě, zlepšeným klidem na míči a vzájemnou spoluprací. Z pohledu vývoje utkání bylo důležité, že nás v 10. minutě podržela brankářka Bidlová při brejku soupeře po našem rohu. To nás více uklidnilo a zkoncentrovalo. Následně jsem cítil, že jdeme za vítězstvím, vytvářeli jsme si z kombinace a pressinku hezké příležitosti, které byly zúročeny třemi brankami,“ uvedl po zvládnutém utkání o bronz trenér Jaroslav Hynek.

Česká republika WU17 – Skotsko WU17 3:0 (1:0)

Branky: 18. Dinh Thanhová, 65. Csordas, 68. Sováková A.
Sestava ČR: Bidlová – Ohlídalová, Sováková N. (75. Tomečková), Buryánová – Růžičková (66. Marcinková), Neradová (75. Prošková), Paulenová (46. Tomanová An.), Potůčková (46. Machová) – Žufánková (66. Ajazi), Dinh Thanhová (46. Csordas), Sováková A.

Česká republika WU17 - Skotsko WU17 3:0 (6.2.2019, Miniturnaj Španělsko)

  • © Robert Hamouz
  • © Pinatar Arena