21. 10. 2018

WU17: Duel o čelo pro Dánsko, Češky postupují z druhého místa

V posledním utkání první fáze kvalifikace ME nastoupily hráčky do 17 let proti domácí Dánsku. Oba celky měly již postup zajištěný, ve hře však bylo první místo ve skupině a tím lepší pozice pro následný los elitní fáze. Nedělní utkání se nakonec vydařilo lépe soupeřkám, které vyhrály 3:0.

Hned v úvodu otevřela skóre domácí Kramerová a Dánsko rychle vedlo 1:0. Vyrovnat mohla z trestného kopu Hilbertová, brankářku ale nepřekonala, skórovat se nepodařilo ani v 35. minutě Dinh Thanhové.

O chvilku později na druhé straně mířila nepřesně střelkyně první branky, před přestávkou však navýšila vedení Bredgaardová, snížit se nepodařilo Hilbertové ani v nastaveném čase první půle.

Do druhého poločasu poslal trenér Matejka dvě čerstvé hráčky, ale do šancí se Češky nedostávaly. Naopak ohrožovala českou branku Lundgaardová, která se nakonec i chvilku před koncem prosadila. První místo tedy patří Dánsku, Češky postupují do elitní fáze kvalifikace ME z druhé příčky.

„Utkání s Dánskem se muselo necelým pěti stům diváků líbit. Hra měla vysoké tempo a důraz, rychlost a technika ofenzivních hráček domácích řadila tento duel do jiné úrovně, než s jakou se hráčky u nás setkávají. Jsem přesvědčen, že všechny naše fotbalistky odvedly maximum, čeká nás však dlouhá cesta za vyrovnáním se takovým týmům. Soupeř si vypracoval několik brankových příležitostí, nicméně góly vstřelil po třech našich individuálních chybách. Některé hráčky budou muset na sobě hodně pracovat, jinak se na konkurenceschopnou úroveň týmu jako je Dánsko nedostanou,“ sdělil po třetím kvalifikačním utkání trenér Matejka.

První fáze kvalifikace ME žen do 17 let:

Dánsko - Česká republika 3:0 (2:0)

Branky: 6. Kramerová, 41. Bredgaardová, 87. Lundgaardová. ŽK: 11. Prüsseová, 13. Frederiksenová – 37. Junková.

Sestava: Bidlová – Junková (46. Ohlídalová), Kadlecová, Buryánová, Sováková A. – Sováková N., Neradová, Růžičková (62. Ajazi) – Hilbertová (86. Sedláčková), Marcinková (46. Polášková), Dinh Thanhová (74. Furiková). Trenér: Milan Matejka.

Tabulka 1. kvalifikační skupiny
1. Dánsko   3   3 0 0 14:1 9
2. Česká republika   3   2 0 1 7:4 6
3. Ukrajina   3   1 0 2 4:7 3
4. Faerské ostrovy   3   0 0 3 3:16 0