29. 3. 2018

WU17: Na závěr remíza s postupující Itálií

Na závěr elitní fáze kvalifikace ME se střetly Češky v Maďarsku s Itálií, která si již po minulém utkání zajistila postup na finálový šampionát. Svěřenkyně trenéra Matejky remizovaly s již jistým postupujícím 0:0.

Trenér národního týmu udělal pro poslední duel několik změn v sestavě, a Italky si v prvním poločase vytvořily dvě nebezpečné situace. Lukášová v brance však český tým podržela. Terénu neprospěl celodenní déšť, a tak byl k vidění velký boj. Češky zahrávaly několik standardních situací, ale bez většího ohrožení branky.

V úvodu druhého poločasu byly svěřenkyně trenéra Matejky o něco lepším týmem, větší šance si však vytvořily soupeřky. Česká brankářka Lukášová předvedla skvělé zákroky i v 57. minutě proti Tamboriniové a sedm minut před koncem proti Fracasové. Nepřišla si na ni v nastavení ani De Biasová, českému týmu se finální fáze nedařila a tak utkání skončilo nakonec bezbrankovou remízou.

"S kvalifikací jsme se rozloučili velmi dobrým výkonem. Nebyl bez chyb, ale podržela nás brankářka Lukášová. Italkám jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Zvolili jsme útočné rozestavení 4-3-3 a často jsme se dostávali do útoku křídelními prostory. Bohužel impotence v zakončení nám nedovolila ani jedno vítězství na turnaji. Přesto klobouk dolů za dnešní odevzdanou práci celého týmu," uvedl po posledním utkání trenér Milan Matejka.

Elitní fáze kvalifikace ME, Maďarsko

Itálie WU17 – ČR WU17 0:0 (0:0)

ŽK: 35. Meleová – 28. Hladíková
Sestava ČR: Lukášová – Machutková. Buryánová, Jelínková, Pušková A. – Sonntagová, Novotná – Ajazi (54. Dvořáková), Illéšová, Hladíková (78. Pušková T.) – Fojtíková (49. Šubrtová),

Tabulka 4. kvalifikační skupiny: 
1. Itálie   3   2 1 0 5:0 7
2. Srbsko   3   1 1 1 2:4 4
3. Maďarsko   3   1 0 2 3:3 3
4. Česká republika   3   0 2 1 1:4 2


Kompletní výsledky – UEFA.com