29. 3. 2019

WU17: Na závěr výhra se Severním Irskem

Na závěr elitní fáze kvalifikace ME si mladé Češky připsaly výhru nad Severním Irskem, na finálový turnaj postupuje domácí Portugalsko. 

První výraznější příležitost si vytvořily ostrovanky, ve 20. minutě zahrozila Andrewsová, ale Beránková si s její střelou poradila. Na druhé straně zakončovala Hilbertová, její pokus ale obrana zblokovala. Po půl hodině hry střílela Furiková, ovšem brankářka Corryová byla na místě. Češky šly do vedení ve 32. minutě, centr Žufánkové technicky umístila Hilbertová přesně k tyči. Vyrovnat mohla McGuinnessová, své sólo ale nezakončila přesně, zanedlouho si nepřišla na Beránkovou, která skvěle vyběhla.

Hned po změně stran opět obraně unikla McGuinnessová, tentokrát se nemýlila a vyrovnala. Vedení českému týmu vrátila v 65. minutě holé, která prošla přes dvě hráčky do pokutového území a rozvlnila síť. Navýšit vedení mohla deset minut před koncem ještě Dinh Thanhová, ale mezi tyče nezamířila. Podobně se dařilo i na druhé straně Howeové. V nastaveném čase ještě mohl padnout gól na obou stranách, ale skóre se již neměnilo a svěřenkyně trenéra Jaroslava Hynka si připsaly na závěr kvalifikace těsnou výhru.

Mladé Češky tak v elitní fázi kvalifikace ME skončily na 3. místě, účast na finálovém turnaji si zajistilo první Portugalsko, které v souběžně hraném duelu porazilo Francii 1:0.

„Po dvou utkáních s favority, kde byla převaha naší hry v defenzívě, jsme se dlouho srovnávali s prostorem pro kombinaci. Soupeř bránil, my museli tvořit a trvalo nám dlouho, než jsme to dokázali na pár pasáží uchopit. Vždy nás uklidnila vstřelená branka a následně jsme mohli utkání rozhodnout, ale nestalo se tak. Ve hře bylo velmi málo přesnosti a na můj vkus mnoho nevynucených ztrát. Dnes nás zachránily standardní situace. Dali jsme z nich obě branky a další tři příležitosti si ještě vytvořili. Za možnost hrát o vítězný výsledek však musíme poděkovat brankářce Báře Beránkové, která vychytala dva samostatné nájezdy soupeře. Holky makaly, ale kvalitní defenzíva s brejky soupeře, nervozita a únava nás do líbivé hry nepustily. Věřím, že všechny podněty využijeme ke zlepšení,“ uvedl po utkání se Severním Irskem trenér českého celku Jaroslav Hynek.

Elitní fáze kvalifikace ME WU17

Severní Irsko WU17 - Česká republika WU17 1:2 (0:1)

Branky: 46. McGuinnessová - 32. Hilbertová, 65. Holá
ŽK: 87. Monteithová (NIR)
Sestava ČR: Beránková - Furiková, Ohlídalová, Kadlecová, Buryánová - Holá, Sováková N., Polcarová (81. Neradová) – Žufánková (60. Dinh Thanhová), Hilbertová (69. Pavlíčková), Šubrtová.

Tabulka 5. kvalifikační skupiny
1. Portugalsko   3   3 0 0 8:0 9
2. Francie   3   2 0 1 7:1 6
3. Česká republika   3   1 0 2 2:4 3
4. Severní Irsko   3   0 0 3 1:13 0