27. 9. 2019

WU17: Odveta s Rakouskem mladým Češkám vyšla

Po středeční prohře v Rakousku čekala na reprezentaci WU17 odveta na domácí půdě, v Třeboni vyhrály mladé Češky 3:1.

Poslední přípravné utkání před startem kvalifikace ME národní tým žen do 17 let v Třeboni zvládl. Do vedení poslala český národní tým po dvaceti minutách hry kapitánka Dinh Thanhová a o čtyři minuty později navýšila vedení Ducháčková.

Zanedlouho však soupeřky díky Praherové snížily, v 60. minutě však navýšila vedení českého výběru Csordas. Češky tak oplatily soupeřkám středeční porážku, poslední přípravu zvládly a v druhé polovině října je čeká první fáze kvalifikace ME v Srbsku, kde se český tým střetně postupně s Gruzií, Ukrajinou a domácím výběrem.

„Chyby ze středečního utkání jsme využili k usměrnění naší hry. Zlepšili jsme organizaci v ofenzívě o defenzívě a vše přineslo pozitivní odezvu v herním projevu. Z hráček byla cítit koncentrace a zodpovědnost. Nebylo to bez chyb, ale podařilo se mnoho herních prvků, které nabírají konkrétní podoby. Po druhé brance rostla i odvaha na míči v kombinaci. Pozitivní vlaštovka na naší cestě, na kterou chceme navázat v kvalifikaci ME, která startuje za necelé tři týdny,“ konstatoval trenér Jaroslav Hynek.

Mezinárodní přípravné utkání

ČR WU17 - Rakousko WU17 3:1 (2:1)

Branky: 20. Dinh Thanhová, 24. Ducháčková, 60. Csordas – 26. Praherová
Sestava ČR: Škrabalová – Huvarová, Vodvárková, Kubíčková T., Ježková (72. Holá) – Csordas, Kochanová, Tomanová An. (30. Hlouchová) – Ducháčková (79. Pražienková), Dinh Thanhová (79. Hýlová), Střížová (56. Černá)

1. fáze kvalifikace ME – Srbsko:
20.10. 12:00 ČR – Gruzie (Sports Center - Stara Pazova, SRB)
23.10. 11:00 ČR – Ukrajina (Sports Center - Stara Pazova, SRB)
26.10. 14:00 Srbsko – ČR (Sports Center - Stara Pazova, SRB)