9. 5. 2017

WU17: Po přestávce nám došly síly

Třetí a poslední utkání na domácím mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let mají české hráčky za sebou. V pondělním duelu vedly svěřenkyně trenéra Karla Rady v poločase nad Německem 1:0, soupeřky však po přestávce utkání otočily.

Jedinou branku českého celku vstřelila Michaela Khýrová. „Utkání s Německem bylo velmi náročné, první poločas jsme zvládly dobře, po přestávce se nám to už moc nevyvedlo. Zaspaly jsme vstup do druhé půle, nevím co k tomu říct,“ hodnotila.

Po faulu na Andreu Staškovou kopala penaltu. „Určená jsem nebyla, ale věřila jsem si, vybrala si místo předem a tam to také dala,“ uvedla. Němky však ve druhém poločase dominovaly. „Po přestávce nám došly síly a hodně jsme chybovaly. Zbytečně jsme pak soupeřkám nahrály na několik gólů,“ pokračovala česká záložnice.

Khýrová byla již na druhém ME, loni se s týmem probojovala do Běloruska. „Největší rozdíl je samozřejmě v návštěvě fanoušků, kde nám všichni na stadionu a doma fandili a podporovali nás. Loni jsme měly velkou radost z postupu, letos jsme se rok připravovaly a rychle to uteklo,“ konstatovala.

„Věřím, že když budeme na sobě pracovat a makat, můžeme se opět na ME probojovat i v dalších kategoriích. Osobně bych v budoucnu chtěla zkusit kariéru v zahraničí a hrát za A reprezentaci žen,“ uzavřela záložnice Michaela Khýrová.

V české brance opět nastoupila Olivie Lukášová. „V prvním poločase jsme dle mě byly lepším týmem, měly jsme dost šancí a rohů. Po přestávce jsme nezvládly začátek, dvakrát rychle inkasoval a pak už to šlo dolů,“ řekla. V poločase byl výsledek nadějný. „Chtěly jsme být i nadále agresivní a hrát s chutí, ale docházely nám síly. Propadaly jsme v soubojích jedna na jednu, Němky chodily do brejků a už jsme nestíhaly,“ viděla z branky.

I ona si ME užila. „Byl to pro mě neskutečný zážitek, hrát v prvním utkání v Plzni před 10 tisíci diváky. Celkově se mi to moc líbilo, jsme spokojená, ale mohlo to být samozřejmě lepší, máme na čem pracovat,“ svěřila se.

Lukášová dvakrát za sebou inkasovala pět branek. „Nebylo mi úplně nejlépe. Se třemi góly se dá třeba smířit, ale když inkasujete třikrát během deseti minut, je to pro brankáře velmi těžké. Chvilku trvá dostat se z toho šoku a hned musíte být zase připraven.,“ prozradila.

Česká brankářka několikrát podržela český tým. „Nejvíce si cením zákroku v nastaveném čase prvního utkání s Francií, kde jsme zvládla samostatný nájezd, a také jsem vyřešila podobnou situaci ve druhém poločase s Německem, když jsme vykryla soupeřku roznožkou ve stylu Neuera,“ řekla.

Na ME byla českou jedničkou a odchytala všechy minuty. „Zákroky či inkasované branky si nevyčítám, ale mohla jsem mít lepší postavení. Proti Španělsku jsme si sáhla na všechny góly. Na první branku moc reagovat nešlo, u té druhé kdybych to neproběhla, mohl to být super zákrok. U té šibenice pak jsem promáchla rukou, kdybych ji natáhla, mohlo to dopadnou lépe,“ zhodnotila.

„Chtěla bych v budoucnu být stabilně v reprezentaci, a poprat se o místo jedničky. V další kvalifikaci ME 2018 bych chtěla s holkama dojít co nejdále a pokusit se být zase jedničkou,“ dodala na závěr česká brankářka Olivie Lukášová.