7. 10. 2017

WU17: Po prohře s Nizozemskem postup z druhé příčky

I když již měly mladé Češky jistotu postupu do další fáze kvalifikace ME WU17, v sobotu se utkaly s Nizozemskem o první příčku v tabulce a případnou lepší pozici pro následný los elitní fáze. Svěřenkyně trenéra Matejky bohužel na soupeřky nestačily a postupují z druhé příčky.

Oba celky vstoupily do utkání neohroženě a přicházely i první šance. Nebezpečné příležitosti měla Nizozemka Leuchter, na české straně zase zakončovala Pušková. V dalším dějství měly soupeřky více šancí a těsně před poločasem je dostala do vedení aktivní Leuchter.

Hned po změně stran bohužel navýšila vedení Nizozemek střídající Tromp. Ve 46. minutě došlo v českém týmu ke střídání brankářek a hned po pár minutách Pučová zasahovala proti střelkyni první branky utkání. Leuchter se však dočkala další trefy po hodině hry a bylo to 3:0.

Snížit mohla za několik okamžiků Neradová, ale brankářka Nienhuis byla proti. Branku se nepodařilo vstřelit ani v 69. minutě Dvořákové, a tak Češky podlehly Nizozemsku 0:3 a postupují o další fáze z druhé příčky.

"V utkání velmi dobré úrovně jsme se i přes prohru neztratili. Nizozemsku jsme byli vyrovnaným soupeřem, bohužel jednoduchými chybami jsme soupeři darovali všechny tři branky. Za výkon děvčata chválím," konstatoval po posledním utkání ve skupině trenér české reprezentace Milan Matejka.