26. 10. 2019

WU17: Postup z první příčky zajistila výhra nad Srbskem

Na závěr první fáze kvalifikace ME se střetly české fotbalistky do 17 let s domácím Srbskem. Svěřenkyně trenéra Hynka duel zvládly a po výhře 2:1 postupují z první příčky. 

Češky poslala do vedení hned ve čtvrté minutě po rohovém kopu Ohlídalová, později pak Ducháčková mířila pouze do břevna. Dvoubrankový rozdíl zařídila Csordas a do šaten šly svěřenkyně trenéra Hynka v lepší náladě než soupeřky.

Po změně stran Ducháčková neproměnila velkou šanci, ale po faulu na kapitánku Dinh Thanhovou dostal národní tým výhodu pokutového kopu. Csordas však minula branku a Srbky za chvilku trestaly. Z trestného kopu snížila v 72. minutě Ćirić. V závěru už další branka nepadla a mladé Češky tak postupují z první příčky.

„Celé utkání jsme šli za vítězstvím, hráčky byly koncentrované a skvěle plnily prvky z přípravy. Gól z rohu v úvodu jsme podpořili druhou trefou do poločasu a výsledek mohli potvrdit z pokutového kopu, ale bohužel jsme neproměnili. Následně nám soupeř snížil z přímého kopu a to vneslo trochu nervozity. Na týmu však bylo vidět, za čím směřuje a nakonec toho dosáhnul. Výhra a tím vítězství ve skupině je skvělý výsledek,“ sdělil po důležité výhře trenér českého týmu Jaroslav Hynek.

„Ve všech utkáních jsme měli více příležitostí než soupeři, skupinu jsme vyhráli zaslouženě. Přesto byly herní situace, které by silnější soupeř potrestal. Pokud chceme lépe konkurovat v elitní fázi kvalifikace, musíme v mnohém přidat, ale těšíme se na to,“ dodal ke kvalifikaci trenér.

Kvalifikace ME 2020 WU17 - první fáze

Srbsko WU17 - ČR WU17 1:2 (0:2)

Branky: 72. Ćirić – 4. Ohlídalová, 29. Csordas
Sestava ČR: Beránková – Ježková, Ohlídalová, Kubíčková T., Huvarová – Csordas, Kochanová, Pouvová (90. Černá) – Ducháčková (76. Pavlíčková), Dinh Thanhová (82. Pražienková), Střížová (90. Brejšková)
Podrobnosti: UEFA.com   

Tabulka 8. kvalifikační skupiny
1. Česká republika   3   2 1 0 7:2 7
2. Srbsko   3   2 0 1 8:4 6
3. Ukrajina   3   0 2 1 4:6 2
4. Gruzie   3   0 1 2 1:8 1