8. 8. 2019

WU17 prohrála s Bavorskem i v odvetě

Ani ve druhém utkání v Bavorsku se česká sedmnáctka neprosadila a podlehla soupeřkám 0:3.

Bavorky otevřely skóre po čtvrt hodině hry, když se radovala Geisserová. Po změně stran navýšila vedení Kuschová a na konečných 0:3 upravila Päschlová. Mladé Češky se ani v druhém utkání gólově neprosadily.

„Cíl, zvládnout utkání výsledkově se nám sice nepodařilo, ale herně jsme výkon posunuli značně. Dokázali jsme silný výběr Bavorska přejít jednoduchou i složitější herní cestou, být aktivní v ofenzívě i defenzívě. Efektivita však byla na straně soupeřek, a to hlavně v základním předpokladu, kvalitně zvládnuté individuální dovednosti. Na tom musíme hodně zapracovat. Chyby, které nám soupeř potrestal, jsme na opačné straně využít nedokázali,“ uvedl pro druhém duelu český trenér.

„Celkově hodnotím vystoupení v obou utkáních s kvalitním posunem v herních součinnostech, přesto však průměrně. Dokázali jsme si vyzkoušet různé postové varianty a pět nových hráček proti velmi kvalitnímu týmu. Skvělá zkušenost,“ shrnul Jaroslav Hynek po přípravných utkáních v Bavorsku. 

Mezinárodní přípravné utkání

Bavorsko WU16 - ČR WU17 3:0 (1:0)

Branky:  15. Geisserová, 57. Kuschová, 67. Päschlová
Sestava ČR: Fuchsová (41. Herynková) – Potůčková (41. Korvasová), Vodvárková, Jelínková, Ježková (60. Novotná T.) – Holá, Kubíčková T., Tomanová An. (50. Csordás) – Hlouchová (41. Ducháčková), Pražienková (41. Dinh Thanhová), Pavlíčková (41. Střížová).