3. 2. 2019

WU17: Těsná prohra s Polskem znamená boj o třetí místo

Češky vstoupily do španělského minuturnaje nedělním duelem proti Polsku, v San Pedru Del Pinatar svěřenkyně trenéra Hynka podlehly soupeřkám těsně 0:1 a ve středu je čeká boj o bronz.

V prvním poločase diváci branku neviděli, po přestávce se na české straně představila téměř kompletně jiná sestava. Po dvaceti minutách druhého dějství poslala Polky do vedení Biskupová, a díky těsné výhře postupují do finále. Češky čeká ve středu boj o třetí příčku.

"Minutáž jsme rozdělili po poločasech mezi všechny hračky. Hrálo se za velmi silného větru, s čímž jsme se vyrovnali hůře než soupeř a měli výrazně nižší střeleckou produktivitu 4:11. V zásadě nám dělalo problém přejít efektivně přes střední pásmo. Lépe jsme si s tím poradili v druhém poločase, avšak bez vypracování brankové příležitosti. Jediná branka padla po rohovém kopu soupeře a střele z odraženého míče na hranici pokutového území. Naopak jsme zvládli kompaktní defenzívu, kde se hračky dokázaly koncentrovat na zavedené změny. Bylo to s chybičkami, ale daly do toho vše a tento úkol v aktuálním rozpracování splnily.  Máme další dva dny na trénink ve skvělých podmínkách, což nás věřím posune dál," hodnotil první duel trenér Jaroslav Hynek.

Česká republika WU17 – Polsko WU17 0:1 (0:0)
65. Biskupová
Sestava ČR – 1. pol: Beránková – Buryánová, Sováková N., Ohlídalová – Matějková, Tomečková, Tomanová An., Machová – Žufánková, Ajazi, Marcinková.
Sestava ČR – 2. pol: Beránková – Potůčková, Buryánová, Ohlídalová, Sováková A. – Růžičková, Paulenová, Prošková, Neradová, Dinh Thanová – Csordas.

Česká republika WU17 - Polsko WU17 0:1 (3.2.2019, Miniturnaj Španělsko)