26. 3. 2019

WU17: Výhra favorizované Francie

Ve druhém utkání elitní fáze kvalifikace čekala na reprezentaci žen do 17 let favorizovaná Francie, která také potvrdila svoji sílu a zvítězila 2:0.

Hned v prvních okamžicích utkání měla velkou šanci Francouzska Proniezová, ale lobem minula branku. Ve 4. minutě se ovšem již radovala Bechová a poslala soupeřky brzo do vedení. Po půl hodině hry vytáhla dobrý zákrok brankářka Beránková proti Ben Rabahové a v poločase vedla Francie o jednu branku.

Po změně stran měly více šancí soupeřky, nejdříve opět Ben Rabahová, Beránková si poradila i se zakončením Peneauové. Deset minut před koncem však přidala druhou branku Francie Ould Hocineová a Češky tak prohrály i ve druhém utkání elitní fáze kvalifikace ME a na finálový turnaj se nepodívají. Kvalifikaci uzavřou svěřenkyně trenéra Jaroslava Hynka v pátek duelem proti Severnímu Irsku.

„Velmi zlepšený výkon na míči proti soupeři z nejsilnějších. Holky splnily většinu defenzivních úkolů a do ofenzívy byly přesné po zisku míče. V tom nám udělaly radost. I když jsme si z toho nevytvořili mnoho šanci, několikrát jsme Francii ohrozit dokázali. Brzy jsme inkasovali, ale celý poločas už jsme soupeře k ničemu nepustili a z presinku si vytvořili dvě příležitosti, které však skončily ofsajdem. Druhou půli jsme začali také dobře, ale od sedmdesáté minuty to začínalo byt kondičně na vůli, ale neustále jsme šli za výsledkem, za gólem. Holky chtěly, pracovitost byla parádní, ale Francie si počkala na tu největší chybu a tu využila k definitivnímu rozhodnuti. Kvalita soupeře byla skvělá, bylo to velmi inspirativní utkání pro další práci na reprezentační, klubové i individuální úrovni,“ hodnotil druhé utkání ve skupině trenér Jaroslav Hynek.