26. 3. 2018

WU17: Výhra Maďarska znamená konec nadějí

Po úvodní remíze se Srbskem v elitní fázi kvalifikace ME nastoupily hráčky do sedmnácti let v pondělí odpoledne proti domácímu Maďarsku. Český tým soupeřkám podlehl 0:3 a na ME se tak nepodívá.

Do utkání na poslední chvíli nastoupila v základní sestavě Šperová, která nahradila těsně před výkopem zraněnou Sovákovou. První šanci Maďarska zlikvidovala brankářka Pučová, domácí hráčky se ale dostaly v deváté minutě do vedení, když se prosadila Szélpálová. Těsně před přestávkou Maďarky navýšily své vedení, po centru za obranu se prosadila osamocená Nagyová.

Po přestávce mohla snížit Hladíková, ale brankářku nepřekonala. Na druhé straně si na Pučovou nepřišla Nagyová. Kontaktní branku se nepodařilo vstřelit ani Dvořákové v 63. minutě. Bohužel v předposlední minutě uzavřela na konečných 3:0 pro Maďarsko Vachterová a po prohře tak Češky přišly o možnost zahrát si potřetí v řadě na ME.

"Věděli jsme, že Maďarsko bude tvrdý soupeř. Bohužel do utkání nemohla nastoupit zraněná Pochmanová a z rozcvičení i Sováková. I když jsme vstoupili do utkání aktivně, kombinačně, gólovou šancí pohrdla Šubrtová. Zejména důraz a rychlost křídelních hráček Maďarska nás potrestaly brankou v deváté minutě. Přestali jsme se nabízet, v soubojích jsme byli ustrašení, za což jsme inkasovali podruhé. Zlepšení po přestávce a vystřídání přineslo pouze šanci Hladíkové a Dvořákové, ale bez brankového vyjádření. Zaslouženou výhru pečetil soupeř brejkem v poslední minutě. Výkon, který snese reprezentační měřítko, dnes předvedla pouze Sonntagová a Jelínková. A to je na dobrý výsledek málo," uvedl po druhém utkání trenér Matejka.

Elitní fáze kvalifikace ME, Maďarsko

Maďarsko WU17 – ČR WU17 3:0 (2:0)

Branky: 9. Szélpál, 39. Nagy, 79. Vachter, ŽK: 40. Pusztai, 49. Czellér – 70. Šubrtová
Sestava ČR: Pučová – Machutková, Šperová (41. Buryánová), Jelínková, Novotná – Sonntagová – Dvořáková, Holá (41. Fojtíková), Illéšová, Hladíková (63. Marcinková) - Šubrtová

Tabulka 4. kvalifikační skupiny:
1. Itálie   2   2 0 0 5:0 6
2. Maďarsko   2   1 0 1 3:2 3
3. Česká republika   2   0 1 1 1:4 1
  Srbsko   2   0 1 1 1:4 1


Další program reprezentace WU17 v Maďarsku

29.3. 16:00 Itálie – Česká republika (Bük)
Kompletní výsledky – 
UEFA.com