4. 8. 2017

WU17: Výhra nad Bavorskem, odveta v sobotu

Dívčí reprezentační sedmnáctka vstoupila v pátek do nový sezóny přípravným utkání v Bavorsku. Pod vedením nového hlavního trenéra Milana Matejky mladé Češky zvítězily 2:0, hned v sobotu se oba celky střetnou v odvetě.

Nejdříve zakončovala Hladíková těsně vedle domácí branky, po půl hodině hry již otevřela skóre utkání Šubrtová. Vzápětí střílela Ajazi nad břevno a chvilku na to Cvrčková vstřelila druhou branku. Po změně stran orazítkovala Sóoky břevno a Pochmanová zamířila jen do brankářky.

„Utkání se hrálo v dobrém tempu, a to i přes teplé počasí. Soupeři jsme povolili za celé utkání jednu šanci, kterou zlikvidovala brankařka Pučová. V obou poločasech se rovnoměrně prostřídala všechna děvčata. Byli jsme kombinačně lepší a vstřelili jsme dvě branky. Škoda, že jsme převahu nezvýraznili dalšími brankami. Šance Hladíkové, Hilbertové a Pochmanové by si to zasloužili, nováček v reprezentaci Sóoky nastřelila břevno. Určitě je dále co zlepšovat, ale vzhledem k faktu, že šlo o první utkání v novém ročníku, mohu za celý realizační vyjádřit spokojenost,“ hodnotil úvodní duel trenér Milan Matejka.

Statistika zápasu

Bavorsko WU16 – Česká republika WU17 0:2 (0:2)

Branky: 30. Šubrtová, 33. Cvrčková.
ŽK: 70. Pochmanová, 78. Dvořáková.
ČR 1. pol.: Pučová – Machutková, Jelínková, Pušková, Novotná – Ličmanová, Holá – Ajazi, Cvrčková, Hladíková - Šubrtová.
ČR 2. pol.: Kučerová – Šrámková, Sováková A., Pušková, Sóoky – Pochmanová. Holá – Dvořáková, Hilbertová J., Marcinková – Vrabcová.

Další utkání WU17
05.08. 11:00 Bavorsko WU16 – Česká republika (Paulsdorf, GER)