4. 10. 2017

WU17: Výhra nad Tureckem zajistila postup

Po dvou utkáních první fáze kvalifikace ME žen do 17 let má český tým jistý postup. Po úvodní výhře nad Estonskem 8:0 porazily svěřenkyně trenéra Matejky i Turecko 2:1.

Úvodní příležitosti si vypracovaly Češky, ale Cvrčková v první minutě, ani Šubrtová v desáté brankářku Sözüdoğru nepřekonaly. Branku se nepodařilo vstřelit ani Marcinkové s Pochmanovou, turecká brankářka držela čisté konto. Až pět minut před přestávkou se konečně podařilo našemu celku přetavit převahu ve vedoucí branku, po přihrávce Šubrtové se radovala Marcinková.

Do druhého dějství udělal trenér Matejka dvě změny a pokračovala převaha českého týmu. Po devíti minutách přidala druhou branku Cvrčková a vnesla více klidu na kopačky našich fotbalistek. Po chvilce však mohla Turecko snížit, Pučová však předvedla dobrý zákrok,.

V 55. minutě již ale českou brankářku překonala Öztürk, další šanci na vyrovnání měla Keskin. Naopak navýšit vedení mohl Češky okolo 69. minuty, ale Dvořáková ani Ličmanová branku nevstřelily.

V závěru mohla výsledek potvrdit Cvrčková, ale stav se již neměnil. První krok je tedy splněn, což byl postup. V sobotu však hrají Češky s Nizozemskem o první místo ve skupině a lepší pozici pro los v další fázi.

Výsledek hodnotím pozitivně. V prvním poločase jsme soupeři mnoho nepovolili, dokázali jsme držet míč a po krásné akci jsme vstřelili branku. Neuvěřitelně mnoho chybných zpracování míče a nepřesné přihrávky naší aktivitu brzdily. Po změně stran jsme zbytečnými fauly ve středu hřiště připravili Turecku dost standardních situací. Soupeř ze všech vzdálenosti nakopával před branku a po jedné takové akci a chybě v obraně snížil. Konec utkání jsme ubojovali a zajistili jsme si tak postup ze skupiny,“ hodnotil druhé utkání český trenér Milan Matejka.